Już 21 i 22 września, dzięki współpracy Festiwalu Korelacje z Kinomuralem, we Wrocławiu wydarzy się coś, czego jeszcze nie było – wielkoformatowym animacjom wyświetlanym na ścianie kamienicy przy ul. Niemcewicza 27 towarzyszyć będą autorskie narracje znanych pisarzy, poetów i autorów tekstów. To zapowiedź listopadowej edycji Festiwalu Korelacje z udziałem m.in. Doroty Masłowskiej i Agnieszki-Wolny Hamkało. Pokazy na historycznym Przedmieściu Odrzańskim są bezpłatne i dostępne dla wszystkich, również dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

Efektem kolaboracji obu festiwali jest sekcja ZŁANOCKA z autorską audiodeskrypcją – wydarzenie specjalne 6. edycji Kinomuralu. Audiowizualnym dziełom wybitnych artystów i artystek sztuki nowych mediów (m.in. Páraic Mc Gloughlin, Jake Fried i Tim Maxwell) towarzyszyć będą teksty, które stworzą i przeczytają Maria Peszek, Filip Zawada, Agnieszka Wolny-Hamkało, Małgorzata Lebda, Maciej Kurowicki, Bartek Bartos, Bartek Wokan i Tomek Tryzna. – Podczas Festiwalu Korelacje autorskie narracje łączą się z polskimi filmami. Zanim jednak zaprosimy widzów na listopadową edycję narracje mistrzów i mistrzyń słowa będzie można usłyszeć, oglądając zachwycające animacje pod gołym niebem – mówi Piotr Krzykwa, pomysłodawca Festiwalu Korelacje.

Projekcje z autorską audiodeskrypcją. Weź słuchawki i telefon z radiem

„ZŁANOCKA to prawdziwy outsider na Kinomuralu. Ta sekcja nie jest kontynuacją dziecięcego rytuału, tu bajki nie są do poduszki. To będzie świetna zabawa dla tych, którzy lubią, gdy sztuka nie stawia pytań i dla tych, którzy lubią, gdy stawia, ale nie udziela odpowiedzi. Może nie taka znowu straszna będzie ta ZŁANOCKA, ale raczej nici ze snu po seansie, którego doświadczycie” – zapowiadają organizatorzy Kinomuralu.

Filip Zawada, fot. Łukasz Giza

Przed nami podróż przez serię abstrakcyjnych animacji, które mieszają futurystyczne wizje z surrealistyczną sztuką i autorskimi narracjami. Nie będzie to typowa audiodeskrypcja, ale innowacyjne podejście otwierające świat dzieł audiowizualnych na całkowicie nowe interpretacje. Takie połączenie twórców nowych mediów z literatami zapewni dostępność dla osób z ograniczeniami wzroku, jednocześnie oferując wszystkim widzom zupełnie nowe doświadczenie. Aby skorzystać z autorskiej wersji audiodeskrypcji, wystarczy posiadać słuchawki i telefon z radiem ustawionym na częstotliwość 97,0 FM.

Animacje wyświetlone będą na ścianie kamienicy przy ul. Niemcewicza 27 w trzech setach: o godz. 20:25, 20:56 i 21:28.

Filmy z autorskimi narracjami gwiazd w kinie DCF

Festiwal Korelacje to nowatorskie wydarzenie w obszarach sztuki filmowej i kultury dostępnej prezentujące polskie filmy w nowej formule – fabułom towarzyszy autorska narracja tworzona przez zaproszonych do projektu pisarzy, poetów, tekściarzy. To rodzaj subiektywnego oprowadzania po filmie, dzięki czemu odbiorcy i odbiorczynie oglądają filmowe dzieła oczami narratora. Podczas zeszłorocznego prologu pokazywano „Wilczycę” Marka Piestraka z autorską audiodeskrypcją Doroty Masłowskiej i „Trzeba zabić tę miłość” Janusza Morgensterna z autorską audiodeskrypcją Agnieszki Wolny-Hamkało. W tym roku obie autorki, wraz z pozostałymi zaproszonymi gośćmi i gościniami, przygotują nowe narracje do kolejnych filmów. Program wydarzenia, które odbędzie się między 21 a 24 listopada w kinie DCF, ogłoszony zostanie na początku października.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/FestiwalKorelacje

https://www.facebook.com/events/1168444654213203/

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKideolo Fun&Create – święto rozwoju i zabawy dla dzieci we Wrocławiu już 14 września!
Następny artykułUwaga! Ostrzeżenie dla Wrocławia: Najwyższy stopień zagrożenia nawalnych opadów deszczu
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.