Gdzie chcą mieszkać wrocławianie?

0

Wymagania nabywców mieszkań w stolicy Dolnego Śląska są wysokie. Wrocławianie chcą mieszkać w małej odległości od centrum i korzystać ze wszystkich uroków dużego miasta, a jednocześnie mieć dostęp do terenów zielonych. Czy deweloperom udaje się sprostać ich oczekiwaniom?

Miasto, w którym warto zamieszkać

Wrocławski rynek nieruchomości to jeden z najprężniej rozwijających się rynków w Polsce. Obecnie w stolicy Dolnego Śląska znajduje się ponad 8 tysięcy ofert nowych mieszkań i domów, realizowanych w 187 inwestycjach.

 Miasto nad Odrą przyciąga nie tylko dobrą sytuacją na rynku pracy czy renomowanymi uczelniami, ale również unikalną poniemiecką architekturą oraz umiejętnym wykorzystaniem terenów nadbrzeżnych. Wrocław od lat uwzględniany jest w międzynarodowym rankingu „Quality of Living” przeprowadzanym przez firmę doradczą Mercer. W ubiegłym roku zajął 100 pozycję na 231 miast z całego świata, jako jedno z najlepszych miejsc do życia. 

Stolica Dolnego Śląska została również doceniona przez brytyjski dziennik The Guardian i znalazła się w pierwszej dziesiątce miast wartych odwiedzenia. Z kolei w ubiegłorocznym rankingu najlepszych warunków mieszkaniowych przygotowywanym przez RynekPierwotny.pl Wrocław zajął drugą lokatę, wyprzedzając m.in. Warszawę.

Wrocławianie wybierają centrum

Już po raz kolejny użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl wybrali inwestycje, które najbardziej przypadły im do gustu. W II kwartale 2019 roku pierwsze miejsce zajęła Rezydencja Karłowice, obok niej na podium znalazły się Odrzańska Residence i Kaszubska 10. Na wyróżnienie zasłużyły również inwestycje Młyn Maria i Apartamenty Skowronie.

 Po raz kolejny potwierdziło się, że osoby szukające swojego wymarzonego mieszkania obok ceny kierują się lokalizacją danej nieruchomości. Wszystkie nagrodzone inwestycje znajdują się w małej odległości od centrum Wrocławia.

Jak podkreśla Małgorzata Braszka, redaktor naczelna portalu www.kochamwroclaw.pl

Klienci, którzy decydują się na mieszkanie w dzielnicy Śródmieście, z pewnością biorą pod uwagę łatwy dojazd do pracy, czy uczelni. Centrum miasta jest również najbardziej rozwiniętym obszarem pod względem biznesowym. To tu znajduje się większość biurowców, galerii handlowych, miejsc rozrywkowych, kulturalnych, klubów czy restauracji.

Dodatkowo dwie z inwestycji, które znalazły się w rankingu, mieszczą się w pobliżu wrocławskiego Nadodrza. To niezwykłe, zrewitalizowane niedawno osiedle, które przyciąga urokiem zabytkowych kamienic i klimatycznych uliczek. Do dziś udało się tu zachować niepowtarzalny charakter architektoniczny Śródmieścia. Spacerując brukowanymi ulicami Nadodrza, można podziwiać piękną zabudowę: XIX i XX-wieczne kamienice, skwery zieleni, szyldy rzemieślniczych sklepów”.

Mieszkańcy Wrocławia chętnie wybierają osiedla znajdujące się nad Odrą, gdyż poza dobrym skomunikowaniem ze ścisłym centrum, na wyciągnięcie ręki mają liczne tereny zielone, a co za tym idzie — idealne miejsce do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

Najlepsze inwestycje we Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia cenią ciszę i bliski kontakt z naturą. Potwierdza to duże zainteresowanie Rezydencją Karłowice budowaną przez G7 Invest Sp.z o.o. Ten kameralny projekt zlokalizowany jest na osiedlu Karłowice noszącym miano „osiedla — ogrodu”.

 Z kolei w sercu Starego Miasta, w zrewitalizowanej kamienicy powstają nowoczesne i prestiżowe apartamenty — Odrzańska Residence oferowane przez Chomar Invest Sp. z o.o. Sp. k. Tutaj mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do terenów zielonych, gdyż niespełna kilka minut od inwestycji znajduje się bulwar nad Odrą, Wyspa Słodowa czy Kępa Mieszczańska.

Również w pobliżu Odry zlokalizowana jest Kaszubska 10 dewelopera i2 Development S.A. Dodatkowym atutem wspomnianej inwestycji jest zielony skwer, który stanowi doskonałe miejsce do rekreacji i relaksu na świeżym powietrzu.

 Więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji poniżej:

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/wroclaw/ocena-q2-2019/

 mat. prasowe rynekpierwotny.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu będą płacić mieszkańcom za złapanie deszczówki [CO, GDZIE, JAK]
Następny artykułKoty i nie tylko. Nasze 4 ulubione wrocławskie kawiarnie ze zwierzętami
Odkryj Wrocław na nowo