Europejska Noc Literatury 2023 we Wrocławiu zagości na osiedlu Huby! [BEZPŁATNE SPACERY PRZED WYDARZENIEM]

0
fot. Marcin Szczygieł

12. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 19 sierpnia 2023 roku na Huby! Podczas tegorocznej odsłony zajrzymy do „GABINETU OSOBLIWOŚCI”, którego kuratorką jest Sylwia Chutnik – pisarka, kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, publicystka i promotorka czytelnictwa.

Europejska Noc Literatury w niestandardowy sposób promuje czytelnictwo i najlepszą europejską literaturę już od dziesięciu lat. To właśnie podczas ENL-u, raz w roku, w 10 często niedostępnych na co dzień miejscach na jednym z wrocławskich osiedli, 10 znakomitości polskiej kultury czyta 10 fragmentów najlepszej europejskiej (i nie tylko!) literatury.

Święto czytelnictwa zagościło we Wrocławiu w 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W roku ESK wydarzenie po raz pierwszy zorganizowane zostało poza ścisłym centrum miasta, na Wielkiej Wyspie. W kolejnych latach Noc Literatury odwiedziła osiedla: Nadodrze, Przedmieście Oławskie, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Karłowice oraz Przedmieście Świdnickie. Tym razem zawędrujemy na Huby – rozciągnięte pomiędzy ulicami Ślężną, Armii Krajowej i Hubską osiedle doskonale wpasowuje się w nasz tegoroczny temat, bo przecież samo jest też dość… osobliwą architektoniczną i historyczną mozaiką.

fot. K35 photo

Osobliwe spacery po Hubach

W literackim „Gabinecie osobliwości” spotkamy się już za nieco ponad miesiąc!
Jednak zanim noc literatury zapadnie nad Hubami organizatorzy mają propozycje na rozgrzewkę w trzy poprzedzające ENL soboty odbędą się osobliwe spacery po Hubach
  • 29 lipca razem z Maciejem Czarneckim buszować będzie można po zakamarkach osobliwej architektonicznej mozaiki;
  • 5 sierpnia z Szymonem Maraszewskim rzucicie się w wir legend, anegdot, plotek i kryminalnych doniesień rodem z hubskiego rejonu;
  • a 12 sierpnia Kalina Zatorska i Agata Gabiś zabiorą Was na wędrówkę tropem hubskich „cudów i dziwów”, czyli miejsc i obiektów specyficznych i niepowtarzalnych.
Udział w spacerach jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać. Każda wyprawa zaczynać będzie się o godzinie 11:00 pod głównym wejściem do budynku Dyrekcji Kolei (ul. Joannitów 13).
Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu: Europejska Noc Literatury 2023 | osobliwe spacery po Hubach

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStart festiwalu Fine Dining Week – tych Restauracji nie można przegapić!
Następny artykuł4 miejsca we Wrocławiu, w których potrenujesz za darmo w trakcie wakacji!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.