Elżbieta Neumann została uhonorowana medalem „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”

0
fot. mat. prasowe
W środę, 18 kwietnia, Pani Elżbieta Neumann została uhonorowana medalem prezydenta Wrocławia „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”. Pani Neumannn jest ostatnią przedwojenną przedstawicielką Związku Polaków w Niemczech. 
Medal ten jest odznaczeniem, przyznawanym przez nas osobom, które wniosły szczególny wkład w budowanie naszego miasta. Pani Elżbieta jest dla nas skarbnicą wiedzy o przedwojennym Wrocławiu a w szczególności o Polonii, która tu mieszkała. Choć we Wrocławiu już nie mieszka, to cały czas o nim pamięta. Chcemy aby ten medal był również wyrazem naszej pamięci o Pani Elżbiecie – twierdzi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych podczas wręczania medalu. 

mat. prasowe
mat. prasowe
Pani Elżbieta Neumann urodziła się w roku 1924. W 1938 była uczestniczką I Kongresu Związku Polaków w Niemczech. Przed i w trakcie wojny mieszkała we Wrocławiu, a także nalazła do Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech. Jest ostatnią przedstawicielką przedwojennego Związku Polaków w Niemczech. Przyjaźniła się z Rudolfem Tauerem (działaczem dawnej Polonii Wrocławskiej).
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
materiały prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPKO Wrocław Maraton- wyróżniony na całym świecie!
Następny artykułRowerem z Wrocławia do Świnoujścia? Koncepcja Blue Velo – Odrzańskiej Trasy Rowerowej
Odkryj Wrocław na nowo