fot: pixabay
a

Wrocławski maraton został wyróżniony przez HomeToGo, jako jedna z najlepszych światowych imprez biegowych, wśród takich wydarzeń jak BMW Berlin Marathon, Maratona di Roma czy Maraton na Wielkim Murze Chińskim.

Historia biegów maratońskich we Wrocławiu sięga lat 80tych. Pierwszy maraton odbył się 15 maja 1983 r. i nosił nazwę „Maraton Ślężan”. Wystartowało w nim 131 zawodników, którzy do przebiegnięcia mieli trasę z Sobótki do Wrocławia. Od lat Wrocław Maraton zrzeszony jest w AIMS (Association of International Marathons and Distance Races). Wrocławski już 36. Maraton odbędzie się 9 września, do wygrania jest 10.000 tysięcy złotych. Każdy kto uwielbia biegać powinien wystartować w PKO Maratonie.

W zestawieniu przedstawiono również szczegóły dotyczące m.in liczby biegaczy, najlepszych czasów, opłat startowych czy oczekiwanej temperatury w dniu biegu.

fot: wroclawmaraton.pl
fot: wroclawmaraton.pl

Pełne zestawienie wraz z rankingami TOP 5: biegów zapewniających najlepszą rozrywkę, najlepszych tras na aktywne zwiedzanie czy maratonów, które zapewnią spektakularne widoki znajdziecie Państwo na https://www.hometogo.pl/media/najlepsze-maratony/.

Źródło: mat. prasowe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAkademia Sztuk Pięknych zaprasza na Festiwal Wysokich Temperatur
Następny artykułElżbieta Neumann została uhonorowana medalem „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”
Odkryj Wrocław na nowo