Osoby niepełnosprawne i starsze dzięki rozwojowi technologii mogą obecnie korzystać z wielu ciekawych udogodnień. Dostępnych jest coraz więcej sprzętów rehabilitacyjnych, a także pojazdów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jednym z takich rozwiązań są rowery trójkołowe ze wspomaganiem elektrycznym. Stabilna konstrukcja i dodatkowy napęd sprawiają, że osoby z problemami z narządem ruchu mogą bez przeszkód wybrać się na dalsze wyprawy i pokonać wiele kilometrów.

Dodatkowo utrzymanie równowagi na rowerze nie będzie stanowiło żadnego problemu. Przedstawiamy najważniejsze zalety rowerów i główne przeznaczenie.

Elektryczne rowery trójkołowe – doskonały środek transportu

rower trójkołowy elektryczny

Rowery elektryczne to obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie. Obecność dodatkowego napędu sprawia, że poruszanie się jednośladem jest mniej wymagające pod względem fizycznym i można dotrzeć w dalsze zakątki. Technologia ta obecnie dotarła również do propozycji kierowanych do osób niepełnosprawnych. Rower trójkołowy dzięki swojej konstrukcji charakteryzuje się większą stabilnością i pozwala na łatwe pokonywanie bardzo długich tras. Dodatkowo nie wymaga bardzo dobrej formy, aby móc sprawnie pokonywać nawet najdłuższe trasy.

Elektryczne rowery dla osób niepełnosprawnych posiadają wiele nowoczesnych systemów i technologii, które usprawniają podróż. Przede wszystkim są w stanie generować stałe wspomaganie i pozwalają na dostosowanie prędkości jazdy. Każda osoba niepełnosprawna lub senior może zatem spersonalizować pojazd w taki sposób, aby spełnił oczekiwania. Szeroki wybór rowerów elektrycznych sprawia, że są to pojazdy coraz powszechniej używane.

Rower wyposażony w silnik oferuje całą konstrukcję dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Posiadaj specjalne siodełko z systemem stabilizacji kręgosłupa. Ma to na celu wspomóc osobę niepełnosprawną podczas długich tras. Właściwe wyprofilowanie gwarantuje komfort nawet na długich wycieczkach.

Sprawdzają się bez względu na to czy służą do wyjazdu na wycieczkę, czy w drodze po codzienne zakupy. Pojazdy z napędem elektrycznym zawsze pozwalają spędzić czas na świeżym powietrzu i przemieszczać się na własnych warunkach. Dodatkowo gwarantują większe bezpieczeństwo. Nawet w przypadku zmęczenia osoby niepełnosprawnej lub starszej możliwe jest włączenie napędu. Dzięki temu z każdego miejsca można będzie dotrzeć do własnego domu. Wszystko odbędzie się bez bardzo dużego wysiłku i nadmiernego obciążania mięśni.

Rower trójkołowy dla seniora jest łatwy w obsłudze

Rowery trójkołowe wyróżniają się także bardzo intuicyjną obsługą i wieloma ułatwieniami dla starszych i niepełnosprawnych. Podstawą jest specjalny system montowania baterii. Umieszczona na specjalnej szynie zapewnia odpowiednie rozłożenie masy w rowerze, a w dodatku jest łatwa do demontażu. Ma to szczególnie znaczenie, gdy chodzi o ładowanie baterii. Można ogniwo bez problemu wyjąć i zabrać do domu w celu uzupełnienia energii. Oznacza to brak konieczności wnoszenia roweru, który ze względu na masę może być problematyczny w podniesieniu. Seniorzy i osoby z problemami z narządem ruchu mają dzięki temu niepowtarzalną możliwość łatwiej obsługi roweru i naładowania w razie potrzeby.

Rowery elektryczne posiadają także intuicyjny w obsłudze panel pozwalający na wygodne sterowanie zakresem wspomagania i najważniejszymi funkcjami. Dzięki temu rowery trójkołowe z napędem są bardzo wygodne w obsłudze nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z nimi styczności. Wystarczy chwila nauki, aby bezpiecznie wejść na elektryczny rower dla seniora i rozpocząć jazdę.

Kto powinien postawić na rowery trójkołowe z manetką?

Rower trójkołowy to produkt kierowany przede wszystkim do osób niepełnosprawnych oraz seniorów, którzy z uwagi na wiek mają trudność z poruszaniem się. W takim przypadku pojazdy z napędem elektrycznym gwarantują większą mobilność i sprawiają, że pokonywanie długich tras nie stanowi dużego wyzwania. Może przebiegać w bardzo komfortowy i przyjemny sposób. Rower trójkołowy to świetny wybór dla osoby niepełnosprawnej i osób starszych chcących spędzać czas na świeżym powietrzu i mimo ograniczeń korzystać z życia. Pełna swoboda gwarantowana przez rower sprawia, że nawet pacjenci po udarach mózgu mogą bardzo łatwo przemieszczać się po wszystkich drogach.

Rowery rehabilitacyjne wyposażone w akumulator pomagają również w powrocie do zdrowia. Codzienna jazda nawet na krótkich dystansach pomaga rozwijać mięśnie i zwiększać zakres ruchów. Dzięki temu sprawdzają się również dla osób po wypadkach oraz przebytych urazach.

Dofinansowanie na zakup roweru rehabilitacyjnego

Kupujący rower dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych mogą także skorzystać z dofinansowania. Wystarczy wystąpić z odpowiednim wnioskiem do PFRON, aby otrzymać zwrot nawet 95% kosztów poniesionych na zakup roweru.

Na stronie: www.prolifter.pl zainteresowani mogą znaleźć elektryczne rowery trójkołowe, które są objęte programem.

Dzięki temu można z łatwością kupić pojazd, który pomoże zadbać o zdrowie, a przy tym pozwoli osobie starszej czerpać pełne zadowolenie z życia. Zwiększenie możliwości i polepszenie jakości funkcjonowania są gwarantowane przez zakup roweru i stanowią główne czynniki, które przemawiają za postawieniem na tego rodzaju sprzęt.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWielkanocny koszyczek dla seniora z Wrocławia. Zostań darczyńcą akcji Stowarzyszenia mali bracia Ubogich
Następny artykułNajwęższy przystanek we Wrocławiu zamienia się w Węzeł Przesiadkowy!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.