Dzienne Domy Pomocy Społecznej w zabytkowym ratuszu we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

0
a

Wczoraj oficjalnie zostały otwarte kolejne dwa Dzienne Domy Pomocy Społecznej przy ul. Semaforowej 5 we Wrocławiu. Było to jedno z zadań Prezydenta Wrocławia na trzeci kwartał.  

– Powstałe ośrodki, Dom nr 1 i Dom nr 2, zapewniają godną i zindywidualizowaną opiekę naszym klientom. Co ważne, wsparcie to nie powoduje odizolowania osób wymagających opieki od rodziny i środowiska lokalnego. To jest najważniejsze osiągnięcie, najważniejszy rezultat naszej inwestycji – powiedział podczas uroczystości prezydent Jacek Sutryk.

– Widzimy na co dzień, że wszelkie działania aktywizujące i włączające seniorów w nowoczesną strukturę społeczną są nam wszystkim potrzebne. Ograniczają one bowiem procesy wykluczenia i marginalizacji osób starszych, a poszerzają obszary współpracy i wzmacniają budowę społeczeństwa obywatelskiego – dodał Prezydent.

O Dziennych Domach Pomocy:

Funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy nr 1 oraz Dziennego Domu Pomocy nr 2 przy ul. Semaforowej 5 jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 pn. „Mój drugi dom – zapewnienie wsparcia dla osób niesamodzielnych w dziennych domach pomocy we Wrocławiu”. Projekt rozpoczął się na początku tego roku i potrwa do 31 października 2021 roku. Całkowite nakłady na realizację projektu to 8 777 028,16 zł, w tym wartość dofinansowania wynosi 8 338 176,75 zł.

W imieniu Miasta projekt jest realizowany przez Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu we współpracy z Fundacją „Bajkowy Świat”.

Głównym celem zadania jest utworzenie łącznie 120 miejsc w czterech dziennych domach pomocy we Wrocławiu:

– Dzienny Dom Pomocy przy ul. Karmelkowej 25
– Dzienny Dom Pomocy nr 1 przy ulicy Semaforowej 5
– Dzienny Dom Pomocy nr 2 przy ulicy Semaforowej 5
– Dzienny Dom Pomocy przy ul. Skoczylasa 8 (przewidywalny start działalności Domu to styczeń 2020 r.)

Z placówek mogą korzystać osoby niesamodzielne, w szczególności starsze oraz ich opiekunowie, najczęściej członkowie rodzin.

Dzienny Dom Pomocy nr 1 ma powierzchnię 364,80 m2, natomiast nr 2 – 404,60m2.  Domy przeznaczone są łącznie dla 60 osób. Utworzono w nich następujące pomieszczenia: pokój wypoczynkowy, jadalnię oraz wydawalnię posiłków wraz z zapleczem, salę szkoleniową, salę komputerową, salę kinezyterapii, pomieszczenia higieniczno-sanitarne (łazienki i toalety), gabinet pielęgniarki i psychologa, gabinety do terapii indywidualnej, gabinet kierownika, magazyn gospodarczy, pomieszczenia porządkowe, ciągi komunikacyjne, szatnię i pomieszczenie socjalne.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWroclavia Summer Festival. Stand-up, muzyka, teatr i taniec [BEZPŁATNE WYDARZENIA]
Następny artykułJak wygląda sytuacja na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu? [CIEKAWE INWESTYCJE, CENY MIESZKAŃ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.