Dolnośląski Festiwal Dyni: Jesienny kolorowy raj w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

0

Jesień w Dolnym Śląsku nie byłaby taka sama bez Dolnośląskiego Festiwalu Dyni, który od wielu lat przyciąga mieszkańców regionu i turystów, przenosząc ich w magiczny świat kolorowych dyni. W tym roku Ogrodniczy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich na wyjątkowe wydarzenie, które przybiera formę kiermaszu pełnego smakowitych niespodzianek. Zabierzcie aparaty fotograficzne i przygotujcie się na jesienny festiwal.

Od skromnych początków do spektakularnego Festiwalu

Historia Dolnośląskiego Festiwalu Dyni sięga roku 2004, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano tę wyjątkową imprezę. Celem festiwalu było promowanie zarówno kulinarnej, jak i zdrowotnej wartości dyniowatych warzyw oraz ich dekoracyjnych walorów. Od tamtej pory, festiwal zyskał ogromną popularność, przyciągając corocznie tysiące gości z różnych zakątków Dolnego Śląska. Stał się nieodłącznym elementem kalendarza jesiennych wydarzeń kulturalnych.

Kolorowa sceneria w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego jest idealnym miejscem na organizację Dolnośląskiego Festiwalu Dyni. To tu, wśród malowniczych rabat i trawników, można podziwiać „dyniowe strachy” oraz „dyniowe potworki”, które stanowią jedną z głównych atrakcji festiwalu. Te wyjątkowe dzieła sztuki są efektem pleneru plastycznego, w którym biorą udział zarówno dorośli, jak i dzieci.

Smaki i zapachy dyni na wyciągnięcie ręki

Jednym z najważniejszych elementów festiwalu jest oferta kulinarna. Kucharze zapraszają do degustacji wykwintnych potraw przygotowanych z dyni, które roztaczają niezapomniane aromaty i smaki. To doskonała okazja, aby odkryć różnorodność dań dyniowych i cieszyć się ich wyjątkowym smakiem.

Ponad stu wystawców przybędzie na Dolnośląski Festiwal Dyni, oferując nie tylko najrozmaitsze rodzaje dyni jadalnych i ozdobnych, ale także miody, oleje roślinne, przyprawy oraz zdrową żywność. Ponadto, będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze, które stanowią idealne prezenty lub pamiątki z festiwalu.

Program pełen rozrywki

Dolnośląski Festiwal Dyni oferuje również bogaty program rozrywkowy. Wśród planowanych atrakcji znajdują się konkursy, gry, zabawy z dynią oraz plener plastyczny dla twórczych dusz. Zaplanowane są konkursy na „Największą dynię” oraz „Najpiękniejszą dynię”, które przyciągają uczestników w różnym wieku.

Termin: 8 października (niedziela)

  • godz. 12:00 – rozpoczęcie konkursu „Największa dynia”
  • godz. 13:00 – rozstrzygnięcie konkursu „Najpiekniejsza dynia”
  • godz. 10:00-16:00 – Gry / Konkursy / Zabawy z Dynią / Kiermasz dyniowy / Plener plastyczny

Bilety: normalny: 25 zł, ulgowy 15 zł.

Dolnośląski Festiwal Dyni w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego to nie tylko okazja do poznania różnorodności dyni i smakowania ich wyjątkowych dań, ale także możliwość spędzenia miłego dnia na świeżym powietrzu w towarzystwie rodzin i przyjaciół. To wydarzenie, które łączy pasjonatów przyrody, kulinariów i sztuki w jedno niezapomniane święto jesieni. Nie przegapcie tej okazji na kalendarzu jesiennych wydarzeń!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPomysł na weekend dla zakochanych: Nieodkryta Dolina Pereł Kwisy
Następny artykułRusza kolejna edycja akcji WROśnij we WROcław – posadź drzewo dla swojego dziecka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.