Rusza kolejna edycja akcji WROśnij we WROcław – posadź drzewo dla swojego dziecka

0

Od dzisiaj można się zapisać na jesienną edycję akcji WROśnij we WROcław. Trzysta drzewek zostanie posadzonych w sobotę 21 października w Parku Zachodnim. Dzieci, które urodziły się w 2022 i 2023 roku, mogą stać się patronami tych drzewek. To rodzice lub opiekunowie sadzą drzewka, które zazielenią miasto.  Tradycyjnie akcji towarzyszyć będzie piknik rodzinny.

Trzysta drzewek dla najmłodszych wrocławian

To już 12. odsłona akcji WROśnij we WROcław, której ideą jest upamiętnienie przyjścia na świat najmłodszych mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Osoby, które chcą w tej sposób przywitać na świecie swoją pociechę, wypełniają krótki formularz zgłoszeniowy na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (www.wcrs.pl/wrosnij). Formularze będą dostępne od godz. 12.00 w środę 4 października. Rodzice bądź opiekunowie wybierają preferowaną godzinę sadzenia drzewka.

– Przygotowaliśmy zapas 300 drzew różnych gatunków: lipy drobno- i szerokolistne, wiązy, graby pospolite, klony polne czy leszczyny tureckie. W sadzeniu drzewek rodzinom tradycyjnie pomagają nasi specjaliści i wszystko odbywa się pod ich czujnym okiem – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. – Bardzo nas cieszy popularność WROśnij we WROcław, o czym świadczy fakt, że wystarcza kilka dni, by wszystkie drzewka zostały zarezerwowane. Po akcji sadzenia wszystkie drzewka są inwentaryzowane, trwa to zwykle kilkanaście dni, a na stelażu pojawia się pamiątkowa taśma z imieniem dziecka.

Potwierdzeniem udziału w akcji jest też specjalny imienny certyfikat dla dziecka wraz z numerem drzewka. Pozwala to łatwiej odnaleźć zasadzone drzewko przy okazji odwiedzin w parku, a także drobny upominek, którzy przyda się podczas takich odwiedzin. Tradycyjnie sadzenie drzewek to nie wszystko.  Wydarzeniu jak zwykle będzie towarzyszyć piknik rodzinny – to okazja, by spotkać się z bliskimi, skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych z myślą o całych rodzinach.

Pikniki WROśnij we WROcław są otwarte dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od tego, czy tego dnia sadzą drzewko dla swojej pociechy. – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego –

Akcję WROśnij we WROcław organizują Zarząd Zieleni Miejskiej i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDolnośląski Festiwal Dyni: Jesienny kolorowy raj w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu
Następny artykułWystartował najbardziej aromatyczny Restaurant Week w historii #FoodSmellsGood!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.