Dlaczego wrocławski Teatr Muzyczny Capitol jest taki popularny? Kulisy sławy

0
Teatr Muzyczny
Fot. Maciej Lulko

Teatr Muzyczny Capitol cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Wrocławia, jak i nadciągających ze wszystkich stron świata turystów. Dlaczego jest to takie wyjątkowe i atrakcyjne miejsce do odwiedzenia?

Capitol zachęca wszystkich odwiedzających różnymi ciekawymi atrakcjami: spektaklami, jogą, czy czytaniem online bajek dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Scena widowiskowa Teatru Capitol
Fot. Maciej Lulko

Trochę historii Teatru Capitol

Historia tego wspaniałego, modernistycznego budynku sięga roku 1929. Został on zaprojektowany przez Friedricha Lippa. Do II wojny światowej pełnił rolę kinoteatru. Później wystawiano w nim głównie operetki.

Stanowił dumę Europy, zachwycając swoją wielkością oraz nowoczesną mozaiką z charakterystycznym jasnoróżowym neonem. Wojna przyniosła wiele zniszczeń i Teatr odbudowano dopiero w latach 1989-90, zapisując go do rejestru zabytków. Kolejną tragedią, którą dotknięty został „Capitol”, była powódź w roku 1997 niszcząca całą fasadę. Dzięki dofinansowaniu unijnemu, udało się przywrócić świetność i charakter Teatru.

Budynek "Capitolu"
Fot. Maciej Lulko

Uczta dla duszy i ciała w Teatrze

Oprócz ciekawej historii, „Capitol” oferuje niezwykłą podróż kulturalną, wystawiając spektakle. W tym roku można się wybrać na „Lazarusa” – musical zainspirowany powieścią „The man who fell to earth” Waltera Tevisa, czy na znane przedstawienie „Mistrz i Małgorzata” na podstawie książki Michaiła Bułhakowa. Czekając na spektakl można skorzystać z kawiarni znajdującej się w holu, usiąść wygodnie w fotelu i delektować się pyszną kawą.

Działalność „Capitolu” nie ogranicza się tylko do wystąpień teatralnych. Dla osób lubiących aktywność fizyczną, Teatr oferuje jogę na Podwórku w cenie 10 zł. Jest to forma wsparcia dla każdego, kto chce się oderwać od stresów codzienności i dać odpocząć duszy i ciału. Dla najmłodszych uczestników kultury jest organizowane „Czytanie na dywanie”, gdzie artyści odczytują lektury online.

Kawiarnia Teatru "Capitol"
Fot. Maciej Lulko

Jeżeli lubisz zbierać pamiątki z miejsc, które odwiedzasz, to Teatr prowadzi sklep, gdzie można kupić koszulki, kubki czy magnesy na lodówkę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Capitol Wrocław: Repertuar na styczeń i luty 2022 [SPRAWDŹ]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiasto wylosuje przedsiębiorców do prowadzenia mobilnych kawiarnii i punktów gastronomicznych!
Następny artykułWrocław: Finał afery z Pralnią Społecznie Odpowiedzialną!