Wrocław to piękne oraz rozwijające się miasto, dlatego zachwyca ono wiele osób. Spora część ludzi zastanawia się, czy warto tutaj zamieszkać.

O gustach się nie dyskutuje, jednak możemy przytoczyć kilka powodów, dla których opłaca się wybrać Wrocław, jako swoje miejsce zamieszkania. Jakich?

Niezasypiający rynek i dostępność komunikacyjna

Rynek każdego dużego miasta to miejsce zabaw oraz wielu atrakcji, jednak obszar ten we Wrocławiu zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Bez względu na to, czy jesteśmy fanami nocnego życia, czy też nieco spokojniejszego spędzania wolnego czasu, po prostu będziemy zadowoleni. Przez całą dobą mają tutaj miejsce interesujące atrakcje, które zabawiają setki ludzi. Wrocławski rynek możemy porównać do świata pełnego energii, w którym nikt się nie nudzi.

Spora część pubów, klubów, czy restauracji znajduje się bardzo blisko siebie, w samym centrum, dlatego nie musimy przejmować się przemieszczaniem po całym mieście. Liczne linie tramwajowe, czy autobusowe sprawiają, że przemieszczenie się z jednego miejsca do drugiego, jest naprawdę bardzo łatwe.

Raj dla rowerzystów

Ścieżki rowerowe rosną we Wrocławiu jak grzyby po deszczu. Wrocław stawia na proekologiczne rozwiązania, dlatego miłośnicy dwóch kółek z pewnością będą zadowoleni z jakości i możliwości przemieszczania się po mieście rowerem. We Wrocławiu funkcjonuje Wrocławski Budżet Obywatelski, dzięki któremu, to mieszkańcy decydują gdzie warto rozbudować rowerowe ścieżki, naprawić chodnik, czy postawić nowy plac zabaw.

Miasto Uniwersyteckie 

Wrocław to miasto, w którym nie brakuje wszelkiego rodzaju przedszkoli, liceów, a przede wszystkim uniwersytetów. Bez względu na to, jaką dziedzinę zamierzamy tutaj studiować, z pewnością znajdziemy uczelnię, która sprosta naszym wymaganiom.

Rozwijający się rynek pracy

Kiedy już zakończymy proces nauki, również nie mamy się o co martwić. Spotkamy się tutaj z wieloma znanymi firmami i korporacjami jak BNY Mellon, Capgemini, Credit Suisse, EY Global Service, Google, Hewlett Packard, Nokia Networks, Qatar Airways, Luxoft, Volvo czy Unit4, dzięki czemu znalezienie miejsca pracy jest dużo łatwiejsze niż w mniejszych miastach.

Miasto wspiera również młodych przedsiębiorców, rynek StartUpów rośnie tu w niesamowitym tempie. Nie brakuje tutaj także galerii handlowych, kawiarni i restauracji, które chętnie przyjmują do pracy studentów i młode osoby.

Wiele iluminacji świetlnych oraz zieleń

Spora część osób uważa, że zwiedzanie miasta to tylko i wyłącznie trasy spacerowe. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a Wrocław potrafi nas zachwycić nawet nocą. Miejsce, w które warto się udać, naprawdę nie brakuje. Swoją wieczorną podróż warto rozpocząć przy samej Hali Stulecia, gdzie organizowane są spektakle świateł oraz muzyki. Multimedialna fontanna na Pergoli jest naprawdę urzekająca, dlatego nie da się koło niej przejść obojętnie. Oświetlenie nabrzeża Odry po prostu zapiera dech w piersiach.

Nie możemy również nie wspomnieć o wielu parkach, czy ogrodach kieszonkowych. To miejsca, które pozwalają na zaczerpnięcie oddechu i rozkoszowanie się obecnością przyrody w środku miasta.

fot. visitwroclaw.eu

Miasto kinomanów

Osoby, które lubią obejrzeć dobry film, z pewnością docenią Wrocław. W każde wakacje odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Nie możemy również nie wspomnieć, że przez całe 12 miesięcy w roku działa tutaj kino studyjne Nowe Horyzonty. To największa taka placówka w Polsce, a projekcje filmów, warsztaty, obrazy artystyczne, czy debaty, jakie prezentuje, stoją na najwyższym światowym poziomie.

Piękne oraz romantyczne mosty

Wrocław to miasto, które dokładnie tak samo, jak Sztokholm, czy Amsterdam nazywane jest „Wenecją Północy”. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że spotkamy się tutaj z aż setką mostów oraz 33 kładkami, które zapewniają miastu romantyczną atmosferę. Jednym z najsłynniejszych miejsc jest Most Tumski. Nazywano go również „mostem zakochanych”, gdyż na jego barierkach przypinano tysiące kłódek. (Aktualnie kłódki musiały zostać ściągnięte na czas remontu mostu, nie wiadomo, czy i kiedy powrócą).

Atmosfera jest naprawdę niesamowita, dlatego we Wrocławiu spodoba się po prostu każdemu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNiezapomniane pożegnanie lata na dachu Hotelu Monopol!
Następny artykułKierowcy i motorniczy MPK piją wrocławską kranówkę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.