Miejski przewoźnik został oficjalnym ambasadorem wrocławskiej kranówki – dołączając tym samym do grona młodych piłkarzy Akademii Śląska Wrocław, koszykarzy Śląska Wrocław i żużlowców Sparty Wrocław.

W trosce o przyrodę

Według The Guardian tylko w ciągu jednego roku na świecie sprzedaje się ponad 480 mld plastikowych butelek. Ułożone obok siebie osiągnęłyby połowę długości od Ziemi do Słońca. Rocznie pracownicy MPK Wrocław zużywali 230 000 1,5 – litrowych butelek wody, generując przy tym 5 ton plastiku, ilość wody wypijanej przez pracowników równa się pojemności 10 autobusów MPK. Teraz to się zmieni.

– Dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji kierowcy i motorniczy dostaną butelki wielokrotnego użytku. Co więcej, na pętlach autobusowych i w zajezdniach tramwajowych będą mogli pić wrocławską kranówkę, świeżą, bezpieczną – w dodatku dzięki zastosowaniu dystrybutorów także zimną oraz gazowaną – mówi Krzysztof Balawejder – prezes MPK.

Kranówka bezpieczna i dobra dla zdrowia

Woda produkowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu spełnia normy Ministra Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wytyczne Komisji Europejskiej i WHO. – Nad wodą i jej bezpieczeństwem czuwają pracownicy MPWiK. Jest ona kontrolowana na każdym etapie produkcji. Niezależnie od rygorystycznych kontroli wewnętrznych – jakość wody jest też badana przez Sanepid – podkreśla Witold Ziomek – Prezes MPWiK Wrocław. – Nasza kranówka zawiera też wiele cennych minerałów. W jej jednym litrze znajduje się średnio: 77 mg wapnia, 13 mg magnezu, 6,45 mg potasu i 32,6 mg sodu – zaznacza Ziomek.

Pij Kranówkę – szanuj środowisko i oszczędzaj pieniądze

Picie wody od MPWiK Wrocław to nie tylko korzyści dla zdrowia i środowiska, ale też dla budżetu. Litr kranówki kosztuje mniej niż jeden grosz. Doskonale ugasi ona pragnienie zwłaszcza w upalne dni. Dorosły człowiek powinien wypijać minimum około 2 litrów płynów każdego dnia. Jeśli codziennie kupowałby 1,5 – litrową wodę butelkowaną, to w ciągu roku wyda ponad 1000 złotych i zużyje 19 kilogramów plastiku! A można to zmienić – wybierając wodę z kranu, do czego serdecznie zachęcają teraz pracownicy MPK Wrocław.

Więcej o wrocławskiej kranówce na stronie: www.pijkranowke.pl. Znajdują się tam podstawowe informacje na temat produkowanej przez MPWiK wody oraz przepisy na to, jak można przyrządzić kranówkę.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu? 7 powodów
Następny artykułDlaczego Wrocław jest miastem krasnali? Historia jakiej prawdopodobnie nie znacie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.