„Dekonspiracja” to cykl paneli dyskusyjnych, które odbywają się co dwa miesiące na Podwórku Teatru Muzycznego CAPITOL. W wydarzeniach biorą udział zaproszeni przez  znanego dziennikarza Leszka Budrewicza fachowcy od imponderabiliów («rzeczy nieuchwytnych i niedających się dokładnie zmierzyć lub obliczyć, mogących jednak wywierać wpływ na jakieś sprawy»).

Lutowe spotkanie dekonspiracyjne nosi tytuł: „Teatr ubogi czy spasiony?”
Punkt wyjścia – tekst Jerzego Grotowskiego o „teatrze ubogim”.
Punkt dojścia – odpowiedź na pytanie, czym jest dziś teatr naprawdę.

Udział biorą: Mirosława Adamczak – dziennikarka telewizyjna, kierująca portalem Kultura Online, Piotr Para – aktor i reżyser, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Tomasz Wołodźko – dziennikarz, publicysta radiowy. Spotkanie moderuje Leszek Budrewicz.
Muzyczne intro – Sandra Jabłońska.

Co można powiedzieć o dzisiejszym teatrze, jeśli na chwilę przestaniemy mówić o pieniądzach, na dwie chwile o skandalach ? Czy mając za sobą Grotowskiego lub Kantora, używamy ich, rozwijamy ich idee, czy zamykamy w bezpiecznym muzeum ? Co chcą nam powiedzieć ludzie z Living Theatre, którzy na poznańskiej Malcie, jak przed laty, zaczynają od pytania, czy teatr może zmienić świat ?
„Wesele Figara” jako początek rewolucji, czy choćby „Trzecia Wielka Reforma” – czy to dziś możliwe?
O to chcę spytać.
Leszek Budrewicz

TERMIN: 23.02.2016, godz. 18.10
MIEJSCE: Podwórko Teatru Muzycznego CAPITOL
BILETY: wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiędzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2016
Następny artykułRozpaliliśmy serca wrocławian
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.