Concordia Hub – tak będzie nazywać się nowe miejsce w kamienicy Wyspa Słodowa 7 [ WIZUALIZACJE]

0

Pro Design, spółka zarządzająca Concordią Design – centrum designu w Poznaniu wygrała przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta Wrocławia na rewitalizację kamienicy Wyspa Słodowa 7.

Zgodnie z przedstawioną koncepcją na temat przyszłości kamienicy na Wyspie Słodowej 7, firma, która wygrała przetarg chce, by było to miejsce integrujące i aktywizujące lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia.

Będziemy korzystać z doświadczeń, jakie mamy w prowadzeniu działań w ramach Concordii Design – centrum designu w Poznaniu, ale nie chcemy przenosić modelu funkcjonowania poznańskiego centrum na działanie Wyspy Słodowej. Każde miasto ma swoją specyfikę, swój indywidualny rytm, ważne dla siebie wydarzenia kulturalne i społeczne oraz tematy, których w szczególny sposób dotyka. Wykorzystaliśmy długi czas procesu przetargowego na warsztaty z architektami z MVRDV z Holandii oraz biurami architektonicznymi z Wrocławia oraz z mieszkańcami, by najlepiej poznać specyfikę Wyspy Słodowej jej użytkowników i określić potrzeby lokalnej społeczności. – mówią przedstawiciele spółki.

Concordia Hub we Wrocławiu ma być demokratycznym miejscem spotkań, dyskusji czy kulturalnych doświadczeń różnych grup społecznych. Przeznaczona zostanie specjalnie zaprojektowana przestrzeń wystawienniczo-kreatywna dla otwartej działalności grup lokalnych i inicjatyw kulturalnych. Inwestorzy wierzą, że potencjał i jakość życia w mieście zależy także od poziomu rozwoju i wsparcia dla biznesu. Wyspa Słodowa 7 będzie inkubatorem dla firm ICT (nowe technologie) z co-officem.

Oprócz przestrzeni biurowej dla młodych przedsiębiorców, stworzony zostanie autorski program szkoleniowy z miejscem do wymiany doświadczeń  i spotkań z ekspertami.
Integrującą funkcję mają nieść także z sobą miejsca spotkań jak restauracje czy kawiarnie, a ich formuła będzie współgrać z założeniami całego projektu. Parter budynku, zamiast jednej restauracji o zdefiniowanym charakterze, będzie miejscem otwartym na ciekawe koncepty kulinarne, lokalne smaki z dużą ilością zróżnicowanych punktów gastronomicznych.

5a15845e6b8ff_p

Model funkcjonowania Concordii Hub jest efektem długiego procesu budowania strategii z wieloma dniami spędzonymi na dyskusjach, otwartych warsztatach, spotkaniach z wrocławianami i zewnętrznymi ekspertami.

Obecnie spółka Pro Design jest na etapie wyboru pracowni architektonicznej, która zrealizuje projekt rewitalizacji budynku. Otrzymano kilka ciekawych koncepcji. Po wyborze najlepszej inwestorzy będą ją dalej realizować we współpracy z miejskim konserwatorem zabytków.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie N-Parku na Muchoborze Wielkim już w najbliższy czwartek.
Następny artykułNowe Miasto Różanka – rozpoczęła się sprzedaż mieszkań
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.