Powoli zbliża się weekend, więc warto zastanowić się jak spędzić wolny czas. Wrocław oferuje wiele wydarzeń, jednak trudno trafić, na takie, które są naprawdę oryginalne. Eventy, organizowane 16-18 lutego we Wrocławiu skrywają jednak wiele kreatywnych i zaskakujących atrakcji. 

We współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy zestawienie 6 wyjątkowych wydarzeń na weekend. Po 2 na każdy dzień – piątek, sobotę i niedzielę. Wyrwijcie się z domu i zapomnijcie o rutynowych aktywnościach.  

Relaks po ciężkim tygodniu 

Każdy z nas potrzebuje nieco odprężenia po trudach codziennych obowiązków. Taką możliwość zapewnia piątkowy koncert relaksacyjny, oferujący swoistą „kąpiel” w dźwiękach, czyli sesję medytacyjną nastawioną na odreagowanie, uwolnienie napięcia w ciele i głęboki relaks. Wyjątkowe doznania zapewnią wibracje gongów, mis tybetańskich czy instrumentów archaicznych. 

Cena biletu na tę relaksacyjną sesję to 60 zł. 

Lokalizacja: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
Czas: Piątek 16.02.2024 | 19:00
Bilety: Tutaj 

Jeśli lubisz wydarzenia, które pozwolą Ci się odstresować, koniecznie przejrzyj Evencik, znajdziesz tam wiele eventów dla duszy i ciała. 

Obcuj ze sztuką… na ekranie 

Z klimatu tybetańskich klasztorów przenosimy się w okolicę słonecznej Toskanii. 

W ramach cyklu „Sztuka na Ekranie” organizowanego przez Kino Nowe Horyzonty, tym razem zapoznać możecie się z postacią Michała Anioła. Mistrza renesansu przybliży Wam film „Michał Anioł. Miłość i Śmierć”, który prezentuje – opowiedzianą na nowo – biografię włoskiego geniusza. Ta kulturalna podróż nie byłaby jednak kompletna bez przyjrzenia się z bliska jego dziełom, które oczywiście również będzie można podziwiać w kinowej Sali. 

Lokalizacja: Kino Nowe Horyzonty
Czas: Piątek 16.02.2024 | 18:00
Bilety: Tutaj 

Mówisz sztuka, myślisz Evencik. Sprawdź kategorię „kultura” w aplikacji i przejrzyj obszerną ofertę wystaw, pokazów i sztuki w każdym wydaniu. 

Znajdź  pokrewną duszę! 

Speed Dating to atrakcja dla tych, którzy pragną nowych znajomości i ekscytujących rozmów. Niekoniecznie trzeba znaleźć miłość od pierwszego wejrzenia, okazja sprzyja budowaniu nowych przyjaźni czy poznawaniu osób podzielających te same pasje. Cała zabawa polega na szybkich rozmowach z innymi uczestnikami i zamianach rozmówców, by poznać jak najwięcej z nich. Ta edycja przeznaczona jest dla osób w przedziale wiekowym 32-45, a koszt biletu to 45 zł. 

Zaraz po Speed Datingu odbędzie się impreza LOVE BEATS, czyli impreza w stylu lat 1990-2010, także gwarantowane są świetna zabawa i nutki melancholii! 

Lokalizacja: Nocny Targ Tęczowa
Czas: Sobota 17.02.2024 | 17:00 – 20:00
Bilety: Tutaj 

Jeśli zależy Ci na poznawaniu ciekawych osób, kategoria „spotkania” w Evenciku, jest dla Ciebie 

Wieczór poezji 

Dostarcz wrażeń nie tylko ciału, ale i duszy. Chcesz oddać się chwili zadumy i refleksji, zainspirować się, a może wyrazić, co siedzi Ci w głowie i podzielić się tym ze światem? W takim razie Slam Poetycki, organizowany przez Sztukę na Miejscu, jest dla Ciebie!  

Możesz podejść do mikrofonu i w dowolnym stylu przedstawić swoją twórczość lub zasiąść na publiczności i wsłuchać się w myśli innych. Całość przybiera formę konkursu, w którym jury jest każdy z słuchaczy. 

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu
Czas: Sobota 17.02.2024 | 20:00 

Jeśli chcesz wziąć czynny udział w Slamie Poetyckim, musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie szczegóły znajdziesz w karcie tego wydarzenia w Evenciku.  

Coś dla miłośników roślin 

Masz w domu nadmiar szczepek lub sadzonek roślin? A może chciałbyś dać tej jednej, z którą się nie dogadujesz nowy, lepszy dom? W takim razie wpadnij na Wymianę Roślin! Każda przyniesiona roślinka staje się wolna od właściciela i może powędrować w dowolne, nowe ręce.  

Wstęp jest wolny, a dodatkowo, wymianie towarzyszyć będzie rozmowa i szereg porad w uprawie, udzielonych przez innych zbieraczy oraz prowadzącego, Macieja Jakobina. 

Lokalizacja: Macondo
Czas: Niedziela 18.02.2024 | 13:00 – 19:00 

Wymieniaj się nie tylko roślinami, ale też ubraniami, książkami i innymi wspaniałościami. Sprawdź kategorię „targi” w Evenciku. 

Rockowe brzmienia na zwieńczenie weekendu 

Niedzielny wieczór umili 30-lecie zespołu Cree. Jego lider, Sebastian Riedel znany jest publiczności przede wszystkim z koncertów „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu” oraz aktywnego udziału w Gitarowych Rekordach Świata we Wrocławiu. Teraz usłyszymy go w repertuarze macierzystej formacji Cree, która jest esencją rockowej muzyki, pełnej żywej energii. 

Co ciekawe, Sebastian od tego roku jest częścią Dżemu, a nazwę zespołu Cree pomógł mu wymyślić ojciec, czyli Rysiek Riedel, także fani legendarnego zespołu znajdą tu niejeden akcent dla siebie. 

Lokalizacja: Stary Klasztor
Czas: Niedziela 18.02.2024 | 19:00
Bilety: Tutaj 

Całą ofertę koncertów odbywających się w Starym klasztorze znajdziesz w Evenciku. 

To jedynie wybrane propozycje weekendowych wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Do pobrania TUTAJ 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Kładka przy ul. św. Antoniego nad fosą znów połączyła Promenadę i Podwale
Następny artykułWalentynki we Wroclavii: podaruj bliskim coś więcej niż prezent 
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.