Chopin Recitals we Wrocławiu – piękne koncerty w sali Oratorium Marianum

0

Już w niedzielę 13 sierpnia drugi koncert z cyklu Chopin Recitals Wrocław. Wystąpi gwiazda światowej estrady – Martin Garcia Garcia! Hiszpański pianista jest laureatem III miejsca na XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim oraz zwycięzcą zdobywcą nagrody publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland w 2021 roku. W programie recitalu są utwory Fryderyka Chopina i Johannesa Brahmsa.

Chopin Recitals Wrocław to jedyne takie wydarzenie w całej Polsce podczas którego będziemy mieli możliwość wysłuchania laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego oraz uczestnictwa w wykwintnym bankiecie z artystą po każdym koncercie!

Recitale odbywać się będą barokowej sali Oratorium Marianum, a autorski układ publiczność sprawi, że będziemy w stanie nawiązać bliską więź zarówno z artystą jak i muzyką.Chopin Recitals Wrocław na celu upamiętnienie wykonania we Wrocławiu przez Fryderyka Chopina jednego ze swoich zaledwie trzydziestu publicznych koncertów, który odbył się 8 listopada 1830 roku w Wielkiej Sali Redutowej nieistniejącego już budynku Hotelu Polskiego przy ulicy Biskupiej.

Po każdym z koncertów Chopin Recitals Wrocław słuchacze będą mieli możliwość indywidualnego spotkania z najwybitniejszymi artystami naszych czasów podczas bankietu. Na bankietach będziemy mieli sposobność do celebracji wydarzenia, czy skosztowania różnych rodzajów win i przystawek.

Koncerty będą odbywać się w Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, gdyż to właśnie w niej promowano muzykę Chopina jeszcze za jego życia. W sali tej w 1836 roku Clara Wieck-Schumann, uznawana już wtedy za najwybitniejszą pianistkę XIX wieku, wykonywała recitale pianistyczne złożone w dużej części z utworów Chopina. W Oratorium Marianum prócz Clary Schumann występowali najwięksi artyści i kompozytorzy XIX wieku, jak Johannes Brahms, Franz Liszt, Niccolò Paganini, czy Henryk Wieniawski.

Najbliższe koncerty:

13.08 – Martin Garcia Garcia
09.09 – Charles Richard-Hamelin (Hotel The Bridge Wrocław)
28.10 – Dina Yoffe
11.11 – Leonora Armellini
10.12 – Koncert Specjalny – Boris Giltburg – Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety
Więcej informacji i bilety: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWydarzenia w sierpniu w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu [KONCERTY, KINO, PCHLI TARG]
Następny artykułDlaczego warto zainteresować się projektami domów prefabrykowanych?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.