Charytatywne wiosłowanie czyli Pasaż Grunwaldzki wspiera WOŚP

0

Już w sobotę, 29 stycznia, w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. O 9:00 rozpocznie się bowiem Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które po raz dwunasty towarzyszyć będzie tej największej w Polsce akcji charytatywnej.

Jej celem jest nie tylko wspieranie WOŚP, ale także promocja wodnych dyscyplin sportu oraz Polskich Mistrzów sportu.

GOTOWI, DO STARTU, START!

W ciągu jedenastu lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich. Jak co roku do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów staną mieszkańcy Wrocławia. Na wszystkie osoby, które „swoimi siłami” zechcą wesprzeć akcję, będzie czekało dedykowane stoisko zlokalizowane w Pasażu Grunwaldzkim. W sobotę, 29 stycznia, w godzinach 9:00 – 19:00 śmiałkowie podejmą próbę bicia rekordu, a za udział w wydarzeniu otrzymają specjalny certyfikat. Dodatkowo, przez cały dzień w Pasażu trwać będzie zbiórka środków, które zasilą fundację WOŚP. Wydarzenie poprowadzi Paweł Rańda, utytułowany wioślarz, który ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy oraz wicemistrzostwo olimpijskie. Punktem kulminacyjnym będzie natomiast Sztafeta Gwiazd z udziałem wybitnych sportowców, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

 WYZWANIA? TO LUBIMY!

„Wrocławianie lubią wyzwania! Szczególnie takie, które stanowią mariaż szczytnych celów i dobrej zabawy. Te wszystkie kryteria spełnia akcja Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego z entuzjazmem zdecydowaliśmy się wziąć w niej udział. W końcu w wiosłowaniu mamy niemałą wprawę – latem kajaki na Odrze są bardzo popularną rozrywką. Wiadomo, trening czyni mistrza, dlatego liczymy, że w tym roku uda nam się wywalczyć zaszczytne miejsce na podium. Cieszymy się, że w tym razem ta inicjatywa zagości w Pasażu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!”. – mówi z uśmiechem Natalia Pucicka, manager ds. marketingu Pasażu Grunwaldzkiego.

WIĘCEJ ZNACZY LEPIEJ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa akcja charytatywna w Polsce i jedna z największych w Europie. Budzi ogromne, pozytywne emocje, mobilizuje społeczeństwo i co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie inaczej będzie w tym roku. Akcja Wiosłowanie dla WOŚP to jedna z inicjatyw, które uzupełniają wydarzenie i pozwalają zebrać dodatkowe fundusze na rzecz fundacji. Jednak to nie jedyny cel tego działania. Liczy się również promocja wodnych dyscyplin i Polskich Mistrzów sportu. Nie bez znaczenia pozostaje też aspekt rywalizacji, zarówno pomiędzy miastami jak i sztafetami. „Walka” toczy się o rekord Polski w największej ilości osób, które przepłyną na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów oraz kolejny rekord środków zebranych dla WOŚP.

Charytatywna impreza odbędzie się 29 stycznia 2022 r. w Pasażu Grunwaldzkim, z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa pod względem sanitarno-epidemiologicznym.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia. Sztab WOŚP przy Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNOWA SERIA tylko na Kocham Wrocław: „Bloki PRL-u – adwokat diabła”
Następny artykułWrocław z przewodnikiem – propozycje pieszych wycieczek
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.