Wrocław z przewodnikiem – propozycje pieszych wycieczek

0
fot. wrocmania.pl

Wrocław to jedno z ciekawszych miast na Dolnym Śląsku. Nie tylko dlatego, że jest stolicą tego regionu oraz województwa, ale przede wszystkim z racji ciekawej historii, atrakcji oraz zabytków, które ma do zaoferowania turystom i osobom odwiedzającym miasto.

Jakie piesze wycieczki oferuje Wrocław z przewodnikiem? Oto kilka propozycji.

Wrocław to miasto chętnie odwiedzane przez turystów. Bogata historia, liczne atrakcje oraz miejsca warte zobaczenia, jak np. Stare Miasto, wyspa Słodowa, Ostrów Tumski, rynek z Ratuszem, Uniwersytet czy kościoły – kuszą i przyciągają odwiedzających z całego kraju oraz z zagranicy. Wrocław można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Dlatego w dzisiejszym wpisie przychodzimy z kilkoma propozycjami pieszych wycieczek po Wrocławiu.

fot. wrocmania.pl

Propozycje pieszych wycieczek po Wrocławiu z przewodnikiem

Wrocław z przewodnikiem jest ciekawym pomysłem na spacer po mieście. W trakcie jednej z pieszych wycieczek możesz nie tylko odkryć uroki miasta, poznać ciekawe miejsca, ale także dowiedzieć się o historii i odkryć nietypowe fakty, o których nie miałeś pojęcia. Jakie wycieczki proponujemy po Wrocławiu?

Wycieczka w czasie

Pierwszą propozycją na zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem jest wycieczka w czasie. To niesamowita podróż po najważniejszych zabytkach Starego Miasta oraz Ostrowa Tumskiego. W czasie spaceru poznasz bliżej historię Wrocławia oraz kilka tajemniczych faktów, zwyczajów i tradycji. A wszystko przedstawione w humorystyczny sposób z aktywnym udziałem zwiedzających, których przewodniczką będzie mieszczka parająca się czarami. Czyż nie brzmi to ekscytująco i tajemniczo? Zapewniamy, że właśnie tak będzie! Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o wrocławskiej Wycieczce w czasie.

fot. wrocmania.pl

Wrocław na całego

Wrocław ma do zaoferowanie wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Dlatego drugą propozycją na odkrycie uroków stolicy Dolnego Śląska będzie całodniowa, pięciogodzinna podróż po mieście. Wrocław na całego to wycieczka po trzech najważniejszych centrach turystycznych. Idealna dla odwiedzających miasto, którzy w ciągu jednego dnia chcieliby dowiedzieć się jak najwięcej, poznać historię, odkryć zakamarki oraz podziwiać dolnośląskie widoki. W trakcie takiego spaceru, zwiedzający zobaczą m.in. wrocławski Rynek i gotycki Ratusz, dawne miejskie więzienie, most Tumski, kościół św. Elżbiety, Pałac Arcybiskupi, Halę Stulecia, Ogród Japoński czy Katedrę Wrocławską. A wszystko pod czujnym okiem doświadczonego przewodnika.

fot. wrocmania.pl

Stary Rynek na szybko

Trzecią możliwością odkrycia uroków Starego Rynku jest zwiedzanie Wrocławia „na szybko”. To propozycja pieszej wycieczki dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością czasu, ale chcieliby poznać najważniejsze miejsca i dowiedzieć się więcej od lokalnego przewodnika. Dwugodzinny spacer, w czasie którego zobaczysz turystyczne serce miasta, czyli Stary Rynek i jego zakamarki. To właśnie na rynku zbiega się dziedzictwo różnych narodów, które przez tysiące lat zamieszkiwały Wrocław. W zakamarkach znaleźć można wiele klimatycznych miejsc z różnych epok – trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać! W czasie krótkiej, ale intensywnej wycieczki poznasz takie miejsca, jak: gotycki Ratusz, Ossolineum, Uniwersytet, dawne więzienie miejskie, odkryjesz najsłynniejsze kamieniczki wrocławskie oraz poznasz Stare Jatki.

fot. wrocmania.pl

Wrocław to jedno z ciekawszych i bardziej turystycznych miast nie tylko południowej Polski, ale całego kraju. Chętnie odwiedzane jest także przez turystów z zagranicy. Dlatego w czasie wizyty w mieście zachęcamy do aktywnego zwiedzania, pod bacznym okiem przewodnika, który nie tylko pokaże miejsca, o których nie przeczytasz w książkach, ale także przekaże wiele smaczków i niesamowitych historii oraz ciekawostek związanych z miastem. Zarówno współczesnych, jak i dawnych. To jak, zachęciliśmy do wspólnego spaceru po Wrocławiu?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCharytatywne wiosłowanie czyli Pasaż Grunwaldzki wspiera WOŚP
Następny artykuł01. Bloki PRL-u – adwokat diabła. Urbanistyka – czyli po co głowić się nad zaprojektowaniem osiedla?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.