Centrum Innowacji Przejście znika z Przejścia Świdnickiego. Pracownicy są zszokowani

0
fot. dolny-slask.org.pl

Szóstego października Miejska Biblioteka Publiczna opublikowała komunikat z informacją o zamknięciu Centrum Innowacji Przejście.

Niesztampowa filia wrocławskiej biblioteki została otwarta w grudniu 2017 roku. Centrum Innowacji zostanie tymczasowo przeniesione do Mediateki przy placu Teatralnym, natomiast nie podano nowego, stałego adresu.

CI Przejście to bardzo innowacyjny projekt, który zmienia postrzeganie biblioteki przez młode pokolenie. W zbiorach Przejścia możemy znaleźć wiele publikacji o informatyce, IT i nowoczesnych technologiach. Włodarze nietypowego lokalu przygotowali również kolekcję filmów na Blu-Ray, gier planszowych i powieści graficznych.

Stereotypy należy łamać

Centrum Innowacji to miejsce, które przełamuje stereotyp biblioteki wypełnionej obowiązkowymi lekturami, po które uczniowie tak niechętnie sięgają. Lokal przy ulicy Świdnickiej to z pewnością punkt, który może zainteresować młodych ludzi i pokazać, że nauka może być przyjemnością. Warsztaty druku 3d, zabawa okularami do wirtualnej rzeczywistości, design i edukacja ekologiczna to godne uwagi zajęcia, które interesują sporą część młodzieży.

Dobra decyzja?

Pod postem ze smutną informacją na profilu CI Przejście pojawiły się wyrazy niezadowolenia ze strony stałych bywalców Filii nr 13. Zmodernizowane Przejście Świdnickie wydaje się być świetnym położeniem dla tego typu miejsca, gdyż jest zadbane, ładnie zaprojektowane oraz idealnie zlokalizowane.

Co pojawi się w miejscu Centrum Innowacji Przejście?

Na to pytanie niestety odpowiedzi nie znamy. Jeśli pojawią się oficjalne informacje o nowym wykorzystaniu lokalu w kultowym, wrocławskim przejściu podziemnym, to na pewno was o tym poinformujemy.

Centrum lnnowacji w Przejściu Świdnickim możecie odwiedzać do końca listopada, do czego bardzo zachęcamy. W CI możecie się świetnie bawić i przede wszystkim połączyć to z dobrą zabawą przepełnioną nowymi technologiami.

Zapraszamy!

Jeśli szukasz więcej informacji o Przejściu – KLIKNIJ

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRekord zakażeniem koronawirusem w Polsce i na Dolnym Śląsku
Następny artykułCo z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w tym roku? Znamy plany miasta