BPI Polska otrzymało pozwolenie na budowę nowej inwestycji mieszkaniowej
we Wrocławiu. Bulwary Książęce to pierwszy projekt belgijskiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska, który powstanie na wyspie Kępa Mieszczańska położonej w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta naprzeciwko Archiwów Państwowych.

Plan zagospodarowania osiedla poza funkcją mieszkalną przewiduje powstanie pasażu handlowo-usługowego, który w zamierzeniu ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. W ofercie dewelopera znajdą się mieszkania o podwyższonym standardzie, które będą zróżnicowane pod względem położenia, typu i układu.

Bulwary Książęce powstaną przy ul. Księcia Witolda u zbiegu dwóch ramion Odry od strony Mostu Pomorskiego na Kępie Mieszczańskiej. Architektami inwestycji są Rafał Langowski
i Jocelyn Fillard z pracowni SUD Architekt Polska, twórcy m.in. przebudowy Manufaktury
w Łodzi, którzy postawili sobie za zadanie zabudować tę część wysypy w sposób, który
z jednej strony podkreśli wagę tego wyjątkowego miejsca na mapie Wrocławia,
a jednocześnie wpisze się w jej historyczny kontekst.

Ze względu na swoją śródmiejską lokalizację projekt był konsultowany i szczegółowo uzgadniany z wieloma instytucjami miejskimi, w tym z przedstawicielami Władz Miasta Wrocławia, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Powiatowego Wrocławskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Biurem Rozwoju Wrocławia.

W efekcie czego powstała spójna wizja nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego z towarzyszącą funkcją usługową, zaprojektowaną na parterze budynków, który stanie się urbanistycznym i architektonicznym łącznikiem pomiędzy Starym Miastem
a Przedmieściem Odrzańskim. Mocnym akcentem architektonicznym będzie fasada wykonana z włoskich paneli ceramicznych zmieniającymi swój wygląd w zależności od światła, koloru nieba i ruchu przepływającej obok Odry.

– Bulwary Książęce to inwestycja, która w zamierzeniu przyczyni się do rewitalizacji tej zapomnianej przez lata wyspy. Kompleks składał się będzie z kilku reprezentacyjnych budynków wielorodzinnych otoczonych pasażem od północnego ramienia Odry oraz promenadą zaprojektowana w pasie obecnej ulicy Księcia Witolda. Dostępna wyłącznie dla pieszych ulica handlowa wzbogaci ofertę kulturalno-usługową wyspy, podkreślając jej śródmiejski charakter. Projekt komercyjny lokali znajdujących się na ulicy handlowej przewiduje liczne restauracje, kawiarnie oraz sklepy, co wykreuje znakomite, pełne atrakcji miejsce, idealne dla spotkań towarzyskich – mówi Maciej Golis, Dyrektor Projektu w BPI Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji we Wrocławiu.

Starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa mieszkańców. Hole wejściowe do budynków mieszkalnych zostaną usytuowane z dala od ulicy handlowej. W podziemnych kondygnacjach znajdą się oddzielone od siebie parkingi zarówno dla mieszkańców części mieszkaniowej kompleksu , jak i osób odwiedzających lokale ulicy handlowej.
Całość inwestycji zostanie zrealizowana w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstanie 175 mieszkań i apartamentów, drugi etap to kolejnych 177 lokali mieszkalnych. Rozpoczęcie pierwszych prac przygotowawczych rozpocznie się latem br. Już teraz można odwiedzić biuro sprzedaży inwestycji przy ul. Garbary 2 we Wrocławiu.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSpacerkiem nad Odrą – pozytywny photowalk [fotorelacja]
Następny artykułZawody wioślarskie i otwarcie bulwarów przy Politechnice Wrocławskiej! [SOBOTA]
Odkryj Wrocław na nowo