Buk za buka, dąb z dąb. Wrocławska firma stolarska sadzi drzewa, za wykorzystane surowce!

0
a

Idea jest prosta, za każdy każdy kubik zużytego drewna posadzą drzewo tego samego gatunku. Każde zlecenie które im powierzycie przeliczą na sadzonki. Wrocławscy stolarze z firmy ,,Czadowe meble” postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o środowisko.

,,Jesteśmy Stolarzami. Kochamy swoją robotę. Kochamy też dziką przyrodę, góry, lasy i świeże powietrze.” – tak zapowiadają akcję na swoim facebookowym profilu,

Nie są ignorantami, wiedzą skąd się bierze surowiec dla fachu stolarskiego. Wiedzą, że meble które tworzą były kiedyś dumnymi drzewami, dającymi ptakom dom, pszczołom pożywienie, wiewiórkom place zabaw, i wszystkim nam cień, tlen i mikroklimat. Postanowili, że oddadzą naturze to, co zostało jej dla nas wydarte.

Buka za buka, dąb za dąb i dużo lip.

Za każdą paletę płyty wiórowej, MDF-u czy innego materiału drewnopodobnego. Piękne lipy, bo to najlepszy pożytek dla pszczół w mieście.

Chcą w jakimś stopniu ocalić środowisko, żeby przyszłe pokolenia też mogły cieszyć się zielenią za oknem i stylowymi, drewnianymi meblami w domu. Chcą, żeby ich dzieci i wnuki też mogły ten piękny zawód uprawiać a po pracy odetchnąć na spacerze pośród drzew i zieleni. Chcą ocalić i przyrodę i tradycję.

Zapraszają przy okazji wszystkich do wsparci inicjatywy. Można dołączyć do wydarzenia i udostępnić informację innym. Namówić też warto swojego stolarza, żeby dołączył do akcji i przeliczył swoje dzieła na sadzonki.

Jak to działa?

To proste. Każde zamówienie złożone między 1 grudnia 2019 roku, a 15 października 2020 roku w firmie ,,Czadowe meble”, zostanie przeliczone na sadzonki. Każdy ,,rozpoczęty” kubik, to jedna sadzonka – nawet jeśli zamówisz tylko przysłowiowy świecznik, na który zużyty będzie 0,001m3 drewna, to już będą winni światu sadzonkę drzewa tego gatunku.

A to nie wszystko.

Do każdej zamówionej w tym okresie kuchni, lub innej zabudowy/mebla o wartości przekraczającej 4999 PLN stolarze dorzucą: domek dla jeży, budkę dla jeżyków, albo hotel dla owadów. Otrzymacie je do samodzielnej instalacji w wybranej przez was lokalizacji, lub na wasze życzenie przekazane będą instytucji, która znajdzie dla nich najlepsze miejsce.

Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/428510931369698/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStart programu Złap Deszcz 2020 i Katalog Dobrych Praktyk [POBIERZ ZA DARMO]
Następny artykułStworzył firmy warte miliardy. Poprowadzi bezpłatne spotkanie we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.