źródło: https://aquapark.wroc.pl/pl/strefa-rekreacyjna-zewnetrzna
a

Startuje budowa nowych zjeżdżalni we Wrocławskim Parku Wodnym. W Aquaparku przy Borowskiej powstaną trzy nowe zjeżdżalnie. Zobaczcie jak będą wyglądać.

– Rozpoczynamy nową inwestycję w strefie rekreacji w Aquaparku przy ul. Borowskiej. Powstaną trzy nowe zjeżdżalnie, nowoczesne, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Zastąpią zjeżdżalnie Magic Eye, Turbo oraz Black Hole, które po latach użytkowania wymagały modernizacji. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku naszych gości dwie nowe zjeżdżalnie, a teraz czas na wymianę pozostałych – mówi Grzegorz Kaliszczak prezes Aquapark Wrocław.

Nowe zjeżdżalnie:

  1. Zjeżdżalnia rurowa pontonowa o przekroju owalnym o wymiarze 1400 mm zakończona rożkiem. Poziom podestu startowego 9m wraz z elementem startowym o długości 2,6 m. Długości ślizgu 50 m, zakończona rożkiem o długości 10 m i wanną hamowną o długości 9m. Długość całkowita 82 m ze średnim nachyleniem około 10%.

  1. Zjeżdżalnia wodna pontonowa o owalnym przekroju o wymiarach 2100 mm x 1400 mm, w zakrętach zaś o wymiarach 2500 mm x 1400 mm i długości ślizgu 123 m. Wyposażona w element startowy o długości 3,5 m oraz wannę hamowną o długości 9 m. Średnie nachylenie zjeżdżalni wynosić będzie 8,5%, a wysokość startu nad poziom gruntu wyniesie 10 m. Długość całkowita wynosić będzie 136 m.
  2. Zjeżdżalnia Duo Racer: o wymiarach przekroju 1610 x 750 mm. Z poziomem podestu startowego: 16 m. Długość startu 1,35m. Długość ślizgu 123 m, wanna hamowna o długości 8 m. Długość całkowita 132 m o nachyleniu 11%.

Nowe zjeżdżalnie będą nowoczesne, bezpieczne, wygodne i wpisujące się w najnowsze światowe trendy. Zapewnią również większą przepustowość na wieży zjeżdżalni. Zastąpią zjeżdżalnie Magic Eye, Turbo oraz Black Hole.

Nowe zjeżdżalnie będą duża atrakcją dla naszych gości, największym zainteresowaniem zawsze cieszyła się nasza zjeżdżalnia pontonowa, teraz powstaną aż dwie takie  zjeżdżalnie. Pierwsza o wymiarze 1400 mm. Zakończona rożkiem o długości 10m  i wanną hamowną o długości  9m. Druga o wymiarach 2100 mm x 1400 mm i długości ślizgu 123 m i wanną hamowną o długości minimalnej 9,2 m. Spodziewamy się dużej dawki emocji oraz frajdy, zjeżdżalnie będą dostępne końcem czerwca – mówi Kornel Kempiński dyrektor ds. zarządzania WPW.

Wymiana zjeżdżalni rozpocznie się w poniedziałek 25.03. zostanie wyłączona wieża zjeżdżalni. Na ten czas Wrocławski Park Wodny przygotował ofertę promocyjną dla swoich gości.

Promocja obowiązuje w czasie wyłączenia wieży w dniach 25-29.03. dotyczy wejść na strefę rekreacji. Bilety na cały dzień będą dostępne w tańszych cenach: ulgowy 40zł, normalny 55zł, rodzinny 160zł.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Wielkie palmy wielkanocne stanęły na ryneczku Psiego Pola!
Następny artykułKocury, kotki i kocięta, czyli pokaz kotów rasowych w Magnolia Park
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.