exhibition show of cats is lop-eared white, brown, long coat

Koty, które potrafią aportować, zachwycają puszystością lub zupełnym brakiem sierści. Bengalskie, rosyjskie, brytyjskie, a nawet UFO. Nie lada gratka dla wszystkich kociarzy, czyli pokaz kotów rasowych, już w najbliższą niedzielę.  

Devon rexy o dużych uszach, kędzierzawej sierści i niecodziennym wyglądzie, ragdolle o gęstym futrze i niebieskich oczach oraz koty bengalskie o lamparciej urodzie — to tylko kilka z ponad 50 rasowych kotów, które pojawią się na niedzielnym pokazie. Będzie on okazją do przyjrzenia się także „kotom z maseczką”, czyli syberyjskim neva masquerade, ogromnym maine coonom oraz bardzo rzadko spotykanym „kotom wilkołakom” o skąpej sierści i przenikliwym wzroku. Zwierzaki zaprezentują swoją urodę i niecodzienne talenty. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło kilkudziesięciu hodowców. 

Pokaz, współorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kotów Cat Club Wrocław, poprowadzi hodowca i pasjonat kotów Roman Grabara, który zna niezliczone ciekawostki o tych czworonogach. Podczas niedzielnej wystawy odbędzie się konkurs na najładniejszego kota, a decydujący głos należeć będzie do publiczności, która wyłoni swojego ulubieńca w głosowaniu. Pupile będą rywalizować w trzech kategoriach: kocur, kotka i kocię. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Wybrane zostaną także najstarszy i najmłodszy kota pokaz oraz najładniejszy miot.

Odwiedzający będą mogli nie tylko podziwiać piękne zwierzęta, ale także uzyskać porady od doświadczonych hodowców na temat pielęgnacji kotów, ich zdrowia czy nawyków. Partnerem wydarzenia jest sklep zoologiczny Leopardus w Magnolia Park.

Wydarzenie odbędzie się 24 marca, czyli w ostatnią handlową niedzielę przed świętami wielkanocnymi. Wszystkie sklepy będą czynne w godzinach otwarcia Magnolia Park, czyli 9-21. Otwarte będą także restauracje i kino Helios (szczegółowe godziny otwarcia na stronie magnoliapark.pl).

Pokaz kotów rasowych potrwa w godz. 10-17, a odbędzie się na placu eventowym przy wejściu do ul. Legnickiej, obok sklepu Jubitom. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAquapark Wrocław buduje 3 nowe zjeżdżalnie. Zobacz jak będą wyglądać!
Następny artykułTargi Turystyczne Wrocław 2024! Czas na podróże – te małe i te duże
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.