Aquapark na Brochowie oficjalnie otwarty [CENNIK, GODZINY OTWARCIA, ZDJĘCIA]

0

5 lipca, o godzinie 12.30, pierwsi goście skorzystali z uroków nowego Aquaparku na Brochowie, zlokalizowanego w miejscu dawnego kąpieliska przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu. To drugi tego typu obiekt w stolicy Dolnego Śląska, a kolejny – na Zakrzowie, zostanie oddany do użytku z końcem 2023 roku.

– Od początku realizacji tej inwestycji, zakładaliśmy sobie jeden cel. Chcieliśmy, aby drugi Aquapark we Wrocławiu był gotowy na wakacje 2022 i cieszę się, że udało się dotrzymać tych terminów. Dziś oficjalnie otwieramy nowy kompleks sportowo-rekreacyjny – obiekt na miarę naszych czasów i oczekiwań, także tych związanych ze zmianami klimatycznymi.

Co ważne, obiekt będzie komplety i całoroczny, a oprócz basenów znajdziemy tu także sale fitness, saunarium czy punkty gastronomiczne. Na tym jednak nie kończymy, bowiem praktycznie równo miesiąc temu rozpoczęliśmy budowę trzeciego Aquaparku – na wrocławskim Zakrzowie, a patrząc przez pryzmat przebiegu prac na Brochowie, jestem przekonany, że zgodnie z harmonogramem, mieszkańcy północno-wschodniej części miasta skorzystają z niego z końcem 2023 roku – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Inwestycja przy ulicy Polnej 10 na Brochowie rozpoczęła się w sierpniu 2020 roku, w miejscu dawnego kąpieliska we Wrocławiu, funkcjonującego tu w latach 30. XX w. i cieszącego się niezwykłym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców.

Już pierwsze minuty otwarcia nowego obiektu pokazały, że inwestycja była mocno wyczekiwana przez wrocławian.

– Nasz obiekt przy ulicy Borowskiej jest bardzo chętnie odwiedzany przez mieszkańców Wrocławia i gości stolicy Dolnego Śląska, dlatego bardzo się cieszę, że udało się postawić kolejny krok i oddać do użytku kolejną tego typu inwestycję. Obiekt przy ulicy Polnej będzie doskonałą alternatywą dla wszystkich żądnych wodnych przygód, ale także zwolenników fitnessu czy saunowania. W strefie zamkniętej będziemy mogli przyjąć jednocześnie 250 osób, z kolei na terenach basenu zewnętrznego możemy pomieścić nawet do 1000 osób. Obiekt został przystosowany tak, by mogli korzystać z niego wszyscy, a w ramach inwestycji wykonaliśmy m.in. bezprogowe drzwi i przejścia, a także zamontowaliśmy specjalne dźwigi. Mam nadzieję, że nowy Aquapark spodoba się naszym klientom i będziemy ich licznie gościć w tym obiekcie – mówi prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. Grzegorz Kaliszczak.

– Kilkanaście miesięcy temu, w tym miejscu były tylko zgliszcza dawnego kąpieliska, a dziś, dzięki współpracy z prezydentem Jackiem Sutrykiem i prezesem Aquaparku Wrocław, możemy świętować otwarcie tej wspaniałej inwestycji. Bardzo dziękuję za realizację postulatu wrocławskiej lewicy, nad którym pracowałem od kilku lat – dodaje radny Rady Miejskiej Wrocławia Dominik Kłosowski.

Inwestycja przy ulicy Polnej 10 zlokalizowana w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej numer 80, której uczniowie będą mogli korzystać z obiektu w ramach nauki pływania i godzin wychowania fizycznego, zajmuje aż 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. to zieleń.

Do dyspozycji gości są cztery baseny

– basen zewnętrzny (długość 25 m, szerokość 14 m,) z brodzikiem i częścią rekreacyjną – wokół niej znajduje się plaża (obiekt otwarty sezonowo),

– basen wewnętrzny sportowy (długość 25 m, szerokość 14,5 m, głębokość 1,35-1,8 m) z 7 torami do pływania mającymi 2 m szerokości

– basen wewnętrzny przeznaczony do nauki pływania.

Z kolei maluchy mogą skorzystać z brodzika, małej zjeżdżalni i armat wodnych.

Ponadto, goście Aquaparku mogą skorzystać z dużego jacuzzi, w którym zmieści się do 12 osób.

Obiekt przy ulicy Polnej 10 to nie tylko baseny – to cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Na I piętrze budynku znajdziemy strefę saunową – dwie sauny fińskie, łaźnię parową, prysznice i strefę relaksu. Tuż obok znajduje się także strefa fitness, z odpowiednio wyposażoną siłownią i salą do jogi. Aquapark dysponuje również dużym pomieszczeniem do organizacji większych eventów  i punktem gastronomicznym z ogródkiem barowym.
Wokół obiektu wykonawca zasadził 35 drzew i aż 600 mkw. krzewów i traw, a dla gości zostały przygotowane dwa parkingi, na około 130 samochodów, oczywiście także z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano również stojaki rowerowe.

Wrocławski Park Wodny zdecydował się także na rozwiązania przyjazne środowisku. Nie dość, że budynek Aquaparku jest niskoemisyjny, to jeszcze technologia kogeneracji umożliwia produkowanie przez obiekt energii. Spalając gaz ziemny, produkowana jest energia elektryczna, a efektem ubocznym jest wytwarzanie ciepła, które ogrzewa wodę w basenach.

Każdy z basenów ma zamontowane nowoczesne filtry szklane, które są unikatem na skalę krajową. Z kolei w rurociągach dozowane są środki zabijające wszelkie mikroorganizmy, a każdy obieg wyposażony jest w lampę UV. W podziemiach budynku znajduje się zbiornik na wodę deszczową, która po przefiltrowaniu trafia do misek ustępowanych, a także jest wykorzystywana do podlewania zieleni.

Koszt budowy Aquaparku przy ulicy Polnej 10 to kwota około 35 mln zł netto.

Godziny otwarcia

Basen sportowy, siłownia i fitness czynne będą codziennie w godzinach 6.00-21.00.

Ze strefy saunarium można korzystać w godzinach 14.00-21.00, z kolei z basenów zewnętrznych od godziny 10.00 do godziny 21.00.

Cennik

Bilet normalny na cały dzień (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 45 zł
Bilet ulgowy na cały dzień (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 34 zł
Bilet normalny na 2 godziny (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 35 zł
Bilet ulgowy na 2 godziny (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 24 zł
Bilet normalny na 1 godzinę (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 28 zł
Bilet ulgowy na 1 godzinę (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 19 zł
Bilet rodzinny na cały dzień (2 + 1 lub 2 + 2) (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 120 zł
Bilet rodzinny 2 godziny (2 + 1 lub 2 + 2) (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 100 zł
Bilet dziecięcy na cały dzień (Baseny rekreacyjne/ basen sportowy) – 28 zł
Bilet dziecięcy na 2 godziny (Baseny rekreacyjne/basen sportowy) – 22 zł
Bilet dziecięcy na 1 godzinę (Baseny rekreacyjne/basen sportowy) – 17 zł
Bilet Student 2 godziny (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 22 zł
Bilet Senior 2 godziny (Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia) – 22 zł
Opłata za przedłużenie pobytu (1 osoba/1 minuta) – 1 zł

Karnety

Karnet Brochów/1 miesiąc/cały dzień – wszystkie strefy (karnet imienny) – 199 zł
Karnet Brochów/3 miesiące/cały dzień – wszystkie strefy (karnet imienny) – 475 zł
Karnet Brochów/rok/cały dzień – wszystkie strefy (karnet imienny) – 1800 zł
UWAGA: Posiadacze Karnetu VIP zakupionego w Aquaparku przy ul. Borowskiej, w ramach abonamentu, mogą także korzystać z obiektu na Brochowie.
Honorowane są także karty Multisport.

Parking

Parking dla klientów Aquaparku Brochów w cenie promocyjnej 1 zł. Do czasu pobytu doliczone zostanie 30 minut czasu operacyjnego na opuszczenie terenu parkingu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZaręczyny na Dolnym Śląsku: 5 klimatycznych i romantycznych miejsc idealnych na oświadczyny
Następny artykułNowa siedziba BWA Wrocław w dawnej hali montażowej!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.