Animal Patrol Straży Miejskiej Wrocławia rozpoczyna działanie!

0

W grudniu we Wrocławskiej Straży Miejskiej rozpoczął działanie  ANIMAL PATROL. Wyposażeni w terenowy samochód strażnicy (po otrzymaniu zgłoszenia od dyżurnego  tel. 986) będą docierali tam gdzie zwierzęta wymagają pomocy. Chcą wspomóc w tym zakresie już działające instytucje i podmioty.

Najczęstszymi zgłoszeniami, które kierowane są do tego rodzaju patroli są informacje o zwierzętach potrąconych przez samochody – psach, kotach ale także sarnach, ptakach,  czy kunach. Animal Patrol będzie udzielał takiemu zwierzęciu pierwszej pomocy. – Wiemy jak transportować ranne zwierzę, zatamować krwotok, poznaliśmy też podstawy psychologii zwierząt. dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy jest ono wystraszone lub przejawia agresję. – mówią przedstawiciele Straży Miejskiej we Wrocławiu.

Animal Patrol pomoże również w przypadku:

–  zwierząt bezdomnych lub zagubionych i błąkających się bez opieki,
–  otrzymania sygnału o niebezpiecznym psie, którego boją się mieszkańcy;
– odebrania zgłoszenia o zwierzętach egzotycznych (węże, legwany, gekony) które wydostały się z prywatnych hodowli;
Interesować ich będzie również los zwierząt gospodarskich we Wrocławiu.

Specjalistyczne wyposażenie: duża składana klatka, pojemnik transportowy dla małych zwierząt, chwytaki i pętle a także rękawice ochronne – ułatwi i zapewni profesjonalne działanie strażników. Zostali oni także przeszkoleni w zakresie rozpoznawania i bezpiecznego odławiania egzotycznych zwierząt. Zapoznali się także z pracą działającego od kilku lat Animal patrol w Łodzi.

EDUKACJA I PREWENCJA

Zarówno w przedszkolach i szkołach – kontynuując  już prowadzone zajęcia (na przykład jak obronić się przed agresywnym psem) ale i też w radach osiedli, na spotkaniach z mieszkańcami, festynach osiedlowych, Animal Patrol będzie edukował poprzez przedstawianie przygotowanych autorskich programów z zakresu:

  • Obowiązków i wymagań ciążących na osobach utrzymujących zwierzęta domowe (prawo lokalne): „Osoba utrzymująca zwierzę domowe zobowiązana jest utrzymywać je w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia i uciążliwości  dla ludzi”.
  • Ochrony prawnej zwierząt (Ustawa o ochronie zwierząt)
  • Edukacji mieszkańców w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt
  • Edukacji mieszkańców Wrocławia w zakresie sposobu reagowania i powiadamiania wyspecjalizowanych podmiotów w przypadku kontaktu z rannym lub potrzebującym innej pomocy zwierzęciem.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY DLA ZWIERZĄT

  • Potrącone przez pojazdy DOMOWE zwierzęta takie jak pies lub kot
  • Błąkające się zwierzę DOMOWE

Pogotowie dla zwierząt przy SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT  ul. Ślazowa 2

tel. 501 – 334 – 268

Pogotowie działa od 8:00 do 22:00

W godzinach nocnych pomoc jest udzielana zwierzętom potrzebującym natychmiastowej pomocy (zwierzęta ranne)

  • Ranne DZIKIE zwierzę (sarny, lisy, ptaki drapieżne itd.)

CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

tel. 71 – 770 – 22 – 22

tel. 986 Straż Miejska Wrocławia

Do „Animal patrol Wrocław” powinien należeć każdy z nas. Reagujmy gdy zwierzęta potrzebują naszej ludzkiej pomocy. Nie przechodźmy obojętnie – czasami wystarczy zadzwonić.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTu oddasz lub wymienisz po Świętach choinkę – nie wyrzucaj!
Następny artykułAkcja ,,Godzina dla psa w Sylwestra” – Wrocław bez fajerwerków
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.