A gdyby wynająć… choinkę? Dzięki Volvo jest to możliwe!

0

Każdego roku wycina się setki tysięcy choinek. Czy da się temu zapobiec, a jednocześnie nie zrywać z tradycją? Volvo ma na to rozwiązanie!

Choinka to dla wielu ludzi obowiązkowy element świąt, bez którego nie ma odpowiedniej atmosfery. Jednak po Nowym Roku nasze drzewko trafia na śmietnik, a w najlepszym wypadku gubi igły i schnie. A na następne święta kupujemy kolejne, które czeka ten sam los. Jak to zmienić i czemu to istotne? 

Nasza przyroda to nasza odpowiedzialność

Nie ma nic złego w sadzeniu choinek, wręcz przeciwnie. Każde drzewo to więcej tlenu dla naszych płuc i więcej zieleni przed naszymi oczami. Jednak wycinanie tych choinek odbiera już te wszystkie zalety. Coraz większą uwagę przykłada się do kwestii ekologii i dbania o środowisko. Wiadomo już, że nasza planeta nie jest nieśmiertelna i powoli, ale nieubłaganie, umiera. Dlatego jeśli można dla niej zrobić cokolwiek, to jest to właściwa droga. Każda ścięta choinka, która po świętach kończy swój żywot, sama jedna nie ma takiego znaczenia, ale w skali setek i tysięcy, już zaczyna mieć. A zasadzone już choinki nadal będą pomocne. Lasów na świecie i w Polsce jest coraz mniej, dlatego takie uprawy mogą wspomagać ich odbudowę.

Wcale nie trzeba porzucać tradycji

Dla wielu osób choinka to nieodłączny element świąt. Bez niej rodzinne kolacje i zimowe wieczory nie są już takie same. Nie jest to oczywiście nic dziwnego i złego, ale nadal można zachować tradycję i jednocześnie dbać o środowisko. Volvo już czwarty raz organizuje swoją „wypożyczalnię choinek”. Jak to działa? Wystarczy przyjść do dealera i wybrać odpowiednią dla siebie choinkę. A potem cieszyć się jej widokiem przy świątecznym stole. Natomiast po świętach oddaje się ją do salonu Volvo. Stamtąd trafia do szkółki leśnej, gdzie jest ponownie zasadzana. Proste i skuteczne. Ale przede wszystkim łączy tradycję z ekologią. Wcześniej osoby, które nie chciały ścinania drzew wybierały plastikowe odpowiedniki. Jednak jak podaje Volvo „W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby stała się bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka.”. Dlatego jak widać wypożyczenie choinki jest dużo lepszym pomysłem.

Akcja trwa od 17 do 19 grudnia albo do wyczerpania drzewek w danym salonie.

Czemu choinkowa akcja to ważne wydarzenie?

Coraz więcej firm zwraca uwagę na problemy jakie nękają naszą planetę i społeczeństwa. Pogarszający się stan środowiska i klimatu to jeden z nich. Ale to bardzo skomplikowane i złożone zjawisko, którego nie da się uleczyć jednym działaniem. Dlatego należy do niego podchodzić z wielu stron i starać się w jakikolwiek sposób, duży czy mały, wspomóc przyrodę. A wypożyczalnia choinek to jeden z nich. Miejmy nadzieję, że takich pomysłów będzie więcej.

Natomiast dokładniejsze informacje o Wypożyczalni Volvo można znaleźć tu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGwiazdkowe prezenty i dekoracje świąteczne – gdzie kupisz tanio we Wrocławiu?
Następny artykułOgród Botaniczny zamieni się w Tajemniczy Ogród! Magiczne iluminacje i pokazy laserowe
Pasjonat architektury, szczególnie modernistycznej i designu, szczególnie użytkowego. Na co dzień działam w copywritingu oraz brandingu, ale docelowo mam zamiar tworzyć opakowania. Lubię odkrywać Wrocław z tej mniej znanej, ale najciekawszej strony, niezależnie od tego czy mówimy o modernistycznym mezonetowcu, czy przedwojennych kamienicach. PS. Wieczorami zasiadam do malowania i projektowania domów.