Webinarem zatytułowanym „Pierwsza pomoc w czasie pandemii” rozpoczną się działania online Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, jednego z programów Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Główne wątki spotkania skupią się na udzielaniu bezpiecznej pomocy osobom potrzebującym. Webinar odbędzie się 14 maja na platformie e-learningowej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zapisy już trwają!

Głównym tematem webinaru będą sposoby bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy w czasach pandemii. Choć wydaje się nam, że koronawirus zmienił świat w każdej możliwej dziedzinie, pewne rzeczy pozostają wciąż takie same. Jedną z nich są wypadki, urazy, obrażenia, czyli sytuacje, w których zagrożone jest zdrowie i życie ludzi.

Podczas webinaru prowadzący skupią się na tym, jak połączyć pomoc potrzebującym z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa osobie ratującej. Webinar prowadzić będzie Jarosław Sowizdraniuk, wykładowca z Uniwersytetu Medycznego, który jest koordynatorem merytorycznym Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy.

Tematyka spotkania obejmować będzie m.in. takie zagadnienia jak:

  • Pierwsza pomoc a ryzyko zakażenia
  • Usta-usta? Czy to najlepszy pomysł w czasie pandemii?
  • Jak pomóc, żeby się nie zarazić?
  • Kiedy ryzyko przewyższa korzyści?
  • Informowanie o zagrożeniu.
  • Stosowanie środków ochrony osobistej.

Każdy uczestnik będzie mógł podczas zapisów przekazać swoje pytania, tak by zostały one włączone w program. Także w trakcie spotkania prowadzący chętnie odpowie na wszelkie pojawiające się wątpliwości czy nowe pytania.

Formularz zapisów znajduje się na stronie: https://www.wcrs.wroclaw.pl/wapp_pandemia

Bieżące informacje na temat spotkania są dostępne na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2568890863428176/

 

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

,,Zapraszamy do śledzenia działań w ramach projektu Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy (WAPP), które są obecnie dostosowane do poszerzania świadomości o bezpieczeństwie osób potrzebujących pomocy nie tylko w kwestii koronawirusa. Naszym celem jest to, żeby strach przed zachorowaniem nie powodował obojętności wobec dziejących się wypadków i sytuacji nagłych, zagrażających zdrowiu i życiu ludzi. Przekażemy rzetelną wiedzę, dzięki której łatwiej będzie przełamać opór przed udzieleniem pierwszej pomocy bez narażania siebie.” – mówią organizatorzy.

W ramach projektu Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy udało się przeszkolić w sposób teoretyczny i praktyczny ponad 3000 osób. Szkolenia prowadzone są przez instruktorów będących czynnymi ratownikami medycznymi, a nadzór merytoryczny powierzyliśmy Uniwersytetowi Medycznemu. Gwarantowana jest aktualność przekazywanej  wiedzy. Dostęp do wszystkich szkoleń WAPP jest bezpłatny.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie przedszkoli i żłobków we Wrocławiu 11 maja [SPRAWDŹ ZASADY]
Następny artykuł#Hot16Challenge2 w wykonaniu Prezydenta Wrocławia! Musicie to zobaczyć!
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.