7 rzeczy, które musisz zrobić w maju we Wrocławiu!

0
fot. Nocny Targ Tęczowa
a

Co robić, w tak pięknym miesiącu jakim jest maj, we Wrocławiu? Mamy dla Was 6 propozycji, jak wykorzystać ten czas. A Wy? jakie macie plany na maj we Wrocławiu? 

Odwiedzić Park Szczytnicki i Ogród Japoński

W tym roku kwiecień zdecydowanie przeplatał sporo zimy i tylko trochę lata, ale dzięki ciepłej końcówce miesiąca, przyroda nareszcie naprawdę się obudziła. Maj to dobra pora na pierwszy w tym roku spacer po Parku Szczytnickim i wizytę w Ogrodzie Japońskim. Warto zobaczyć te przepiękne drzewa i krzewy jeszcze zanim w pełni rozkwitną.

Ogród Japoński

Pójść na pierwsze lody do Krasnolóda

Nareszcie robi się ciepło, czas więc otworzyć sezon na lody. Najlepiej ze znajomymi i najlepiej w Krasnolódzie. Niebanalne smaki ich lodów zapadają w pamięć i sprawiają, że chce się tam wracać. Według wielu wrocławian jest to najlepsza wrocławska lodziarnia. Do wyboru macie 3 lokalizacje: Komuny Paryskiej 1, Włodkowica 25 i Zakładową 14.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KRASNOLÓD (@krasnolod)

Obejrzeć pokaz Fontanny Multimedialnej

Tegoroczne pokazy ruszyły dopiero 22 kwietnia, więc pewnie wielu z Was nie miało jeszcze ani czasu, ani okazji, aby którykolwiek zobaczyć. Maj to świetna pora, aby nadrobić zaległości. Dni stają się coraz cieplejsze, a wieczory przyjemniejsze. Pokazy dzienne odbywają się co godzinę od 10.00 do 17.00, a wieczorne, które szczególnie Wam polecamy, od 18.00 do 21.40. Sprawdźcie też listę weekendowych pokazów specjalnych. Szczególnie kuszą Cztery Żywioły oraz Piękna i Bestia.

fot. Hala Stulecia

Pójść do przynajmniej 1 muzeum w Noc Muzeów

20 maja czeka nas wyjątkowa noc – Noc Muzeów. Wydarzenie organizowane jest regularnie, co roku od ponad 10 lat i cieszy się coraz większą popularnością. Szkoda nie wykorzystać tej wspaniałej nocy, gdy możemy za darmo podziwiać niesamowite zbiory wrocławskich muzeów. Noc Muzeów to doskonała okazja na niecodzienne spotkanie ze znajomymi. 

fot. Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Spędzić majówkę dobrze się bawiąc

W tym roku wrocławska majówka zapowiada się naprawdę atrakcyjnie! Lista wydarzeń do krótkich nie należy, więc nie ma co siedzieć w domu. Zacznijcie ten miesiąc od dobrej zabawy. O najciekawszych (naszym zdaniem) pomysłach na majówkę przeczytacie tutaj.

fot. Adam Bystry

Odwiedzić Jarmark Świętojański

18 maja rusza kolejny Jarmark Świętojański. Stoiska będą dostępne w godzinach 10.00-21.00 aż do 27 czerwca. A co na stoiskach? Jak zawsze – wyroby najwyższej jakości m.in.: rzemiosło artystyczne, rękodzieło,  ręcznie szyte zabawki, mydła i kosmetyki naturalne oraz artykuły spożywcze wykonana zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

fot. Jarmark Świętojański

Pójść na Nocny Targ Tęczowa

Nocny Targ Tęczowa – wydarzenie na wrocławskiej mapie imprez, które pozwoli Wam na nowo odkryć malownicze tereny Społem przy ul. Tęczowej. Szkoda wyjeżdżać na majówkę za miasto, lepiej zostać we Wrocławiu. Strefa muzyki i relaksu, ciekawe doznania kulinarne, kino letnie i beztroskie lenistwo na wygodnych leżakach – czekają!

Wrocław: Rusza Nocny Targ Tęczowa! [KONCERTY, OUTDOOROWE STUDIO TATUAŻU, KINO, BARBER i STREFA GASTRO]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł6 miejsc we Wrocławiu, w których natkniesz się na historyczne mury miasta
Następny artykuł„Hey Joe” na 7967 gitar! Mamy nowy Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.