7 miejsc na Jagodnie, w których zadbasz o swoje zdrowie!

0

Spokojne osiedle położone w południowej części Wrocławia – to Jagodno. W tym zakątku miasta mieszka już ponad 5,5 tysięcy wrocławian. Dlaczego? Nowoczesna architektura i znaczne oddalenie od ścisłego centrum zachęca rodziny z dziećmi do zamieszkania na Jagodnie. To jedno z bezpieczniejszych miejsc we Wrocławiu. Ponadto coraz więcej powstaje miejsc, które dbają o Wasze zdrowie.

Gdzie mieszkańcy Jagodna dbają o swoje zdrowie i urodę? Z VitMeUp opowiemy Wam o miejscach, w których zadbasz o siebie. 

Poczuj się pięknie!

Dbanie o wygląd – to także dbanie o swoje zdrowie. Wiemy, ile problemów zdrowotnych wynika z kompleksów na punkcie swojego ciała. Centrum Medyczne Magnolia chce pomóc mieszkańcom Wrocławia i przychodzi do Was z różnymi ofertami.

Z jakiej pomocy możecie skorzystać? W Centrum Medyczne Magnolia proponowane są usługi: laserowe usuwanie żylaków, korekta ust, depilacja laserowa, usuwanie tatuażu, laserowe usuwanie zmian skórnych oraz przebarwień.

Dodatkowo przyjmą Was specjaliści, którzy znają się na swoim fachu. Dlatego jeżeli cierpicie na chorobę nerek, problemy skórne, zapalenie ucha, chrapanie lub chcecie skonsultować się z ginekologiem, ortopedą oraz stomatologiem, otrzymacie pomoc od fachowców.

Lokalizacja: Sarnia 2

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ultranet (@ultranetwroclaw)

Dla najmłodszych

Fundacja Dobre Czasy na Jagodnie organizuje wspaniałe zajęcia dla dzieci oraz dla dorosłych. Możecie skorzystać z yogi dla dorosłych, zajęć dla dzieci z elementami gimnastyki, tańca kreatywnego dla najmłodszych, z coraz ważniejszej relaksacji dla dzieci czy z nauk samoobrony.

Dlaczego zdrowie dzieci jest tak ważne? Ostatnio poznaliśmy najnowsze wyniki badań zdrowia dzieci w wieku szkolnym (7-14 lat) i ich opiekunów programu PICTURE. Aż 20% dzieci z badanych ma problem z otyłością i nadwagą. Wiele z nich wykazuje także nieprawidłowości w funkcjonowaniu emocjonalnym, np. lęk wykryto u 35% dzieci, nieadekwatny smutek – u 25%, stan obniżonego nastroju/depresji – u 14% dzieci, uczucie przewlekłego zmęczenia – u 20%.

Zdrowie dzieci jest ważne! Jeżeli mamy możliwość, to zapewnijmy im dobry rozwój emocjonalny i fizyczny. W Fundacji Dobre Czasy dzieci mają okazję uczestniczyć także w warsztatach i zajęciach poprawiających sprawność fizyczną.

Lokalizacja: Sygnałowa 23

Wzmocnij swoje ciało

Na Jagodnie działa MEON EMS Impulse training, gdzie trenerzy pomagają wrócić do formy fizycznej. Wykorzystują do tego metodę treningową EMS – czyli połączenie aktywności z elektryczną stymulacją mięśni.

Ta metoda stosowana jest już od lat przez sportowców oraz fizjoterapeutów. Specjalny strój i aplikacja, dzięki której widzicie od razu efekty swojej pracy, to świetny motor napędowy do ruchu. Dla kogo? Dla osób, które rozpoczynają przygodę z treningami i dla tych, którzy nie mają za wiele czasu na chodzenie na siłownię.

EMS w połączeniu z ćwiczeniami staje się intensywnym treningiem ciała. Podczas treningu nie obciążamy stawów oraz kręgosłupa. Ponadto impulsy przechodzące przez tkankę skórną powodują zwiększenie jej elastyczności i napięcia oraz ujędrniają ciało.

Lokalizacja: ul. Sarnia 4C, lokal 1

Przerwa na spacer

Może nie na samym Jagodnie, ale bardzo blisko niego, znajduje się Park Brochowski, a w nim Labirynt Grabowy o wysokości 2m. To dobry moment, aby wybrać się do niego na spacer lub skorzystać z pogody i skoczyć na rower.

Park Brochowski jest jednym z najstarszych parków we Wrocławiu. Jest bardzo zadbany, ma liczne alejki i mostki, które stwarzają niepowtarzalny klimat. Dodatkowo Labirynt jest jedną z ciekawszych atrakcji i świetnych miejsc do robienia zdjęć. Do dyspozycji jest też plac zabaw dla dzieci i siłownia dla dorosłych.

Czas na zdrowie!

Klinika VitMeUp prężnie działa na Jagodnie. Niedługo do kliniki będzie można zawitać także w innych miastach Polski: w Krakowie (pod koniec czerwca), w Warszawie (sierpień-wrzesień) oraz w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdrowie pacjentów jest stawiane na pierwszym miejscu. Czujecie się gorzej? Specjaliści szczegółowo omówią Waszą dolegliwość i wspólnie wybierzecie metodę leczenia.

VitMeUp proponuje: wlewy i terapie witaminowe, badania diagnostyczne, konsultacje trychologiczne, zabiegi z medycyny estetycznej i anti-aging. Na miejscu skonsultować możecie się z dietetykiem oraz lekarzem.

Klinika VitMeUp zajmuje się leczeniem m.in.: chronicznego zmęczenia, słabej kondycji włosów i skóry, odwodnieniem, otyłością, spadkiem libido.

Lokalizacja: ul. Sarnia 2

Na Jagodnie - zdrowie
Fot. fb/Vitmeup.pl

Piękno, które widać

Wrocławskie Centrum Urody to miejsce, którego istotą jest naturalne podejście do pielęgnacji skóry. Nie zmienią Waszej urody, ale pomogą Wam się dobrze czuć.

Jakie zabiegi proponuje Wrocławskie Centrum Urody? To m.in.: korekcja zmarszczek mimicznych, powiększenie lub modelowanie ust, mezoterapia igłowa, zabiegi na okolicę oka, wypełnienie zmarszczek i blizn, leczenie bruksizmu, usuwanie naczynek na nogach, leczenie trądziku, pielęgnację twarzy i jej masaże.

Jeżeli zmagacie się z przebarwieniami twarzy, z rozstępami lub tatuażami, których chcecie się za wszelką cenę pozbyć, wtedy specjaliści zaproponują Wam laseroterapię.

Lokalizacja: Sarnia 2, w budynku Sarnia Point, piętro I

Potrzebujesz pomocy?

MTS Struzik Therapy jest centrum rehabilitacji medycyny manualnej, akupunktury i hirudoterapii. Profesjonalistów cechuje to, że do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie i starają się stosować innowacyjne metody pracy.

W MTS Struzik Therapy skorzystacie z: rehabilitacji (kręgosłupa, kończyn, ginekologiczna), naturoterapii (pijawki lekarskie, akupunktura) i trychologii. Specjaliści w leczeniu pacjentów posługują się: terapią manualną, fizykoterapią oraz treningami EMS.

Lokalizacja: Sarnia 2

Fot. fb/MTS Struzik Therapy

Czytaj także: Coraz więcej wrocławian ma zespół objawów świadczący o tężyczce. Czym jest? Jak się wyleczyć?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRany po oparzeniu: czym smarować, aby uniknąć blizn?
Następny artykułLegendarne rurki z kremem, piknik sąsiedzki i moc atrakcji. Nadchodzi Święto osiedla Plac Grunwaldzki