5 super miejsc na spacer z psem we Wrocławiu!

0

Szacuje się, ze Wrocławiu jest od 50 do 100 tys. psów. Nic więc dziwnego, że powstaje wiele pomysłów na zagospodarowanie miejskiej przestrzeni, by dostosować ją do czworonogów i ich właścicieli.

We Wrocławiu znajduje się na tą chwilę kilka specjalnie przygotowanych wybiegów dla psów, a kolejne są już w planach (dla porównania w Gdańsku jest 20 tego rodzaju miejsc). Przygotowaliśmy dla Was zestawienie miejsc, które warto odwiedzić ze swoim pupilem.

Plac zabaw dla psów w Parku Grabiszyńskim

Położony w malowniczym Parku Grabiszyńskim ogrodzony plac zabaw dla psów, zajmuje powierzchnię 1000 metrów kwadratowych. Znajdziecie tu kilkanaście urządzeń przygotowanych specjalnie dla czworonogów, w tym tunel, przeszkody z opon, palisady, drewniane przeszkody, które  pies może pokonać dowolnym sposobem: przeskoczyć górą lub przeczołgać się dołem.

MIEJSCE: Park Grabiszyński
TERMIN: cały rok
CENA: bezpłatnie

fot wroclaw.pl
fot wroclaw.pl

Plac zabaw dla psów na górce Słowiańskiej

Kolejny plac znajduje się na górce Słowiańskiej i ma ponad 1800 metrów kwadratowych powierzchni. Psy z pewnością będą tu świetnie się bawić. Do ich dyspozycji są między innymi wykonane z drewna dwie równoważnie, płotki do przeskakiwania i slalomu. Wszystkie elementy są wytrzymałe i dostosowane dla psów różnych ras i wielkości.

MIEJSCE: Wzgórze Słowiańskie
TERMIN: cały rok
CENA: bezpłatnie

fot. wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl

Wybieg dla psów w Parku Tołpy

W Parku Tołpy w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstał w tym roku dość duży wybieg dla psów. Ma on 1500 m2. Na terenie ogrodzonym podwójnymi bramkami znajduje się tor przeszkód i miejsce gdzie można do woli wybiegać i wybawić swojego pupila. Miejsce to ma oczywiście swój regulamin, mówiący przede wszystkim o tym, by zachować czystość po swoim psie.

MIEJSCE: Park Stanisława Tołpy
TERMIN: cały rok
CENA: bezpłatnie

fot. wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl

Park dla psów – Psia Łąka

Park dla psów Psia Łąka powstał w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to największy we Wrocławiu wybieg dla psów, w pełni ogrodzony i bezpieczny.

MIEJSCE: Niskie Łąki
TERMIN: cały rok
CENA: bezpłatnie

fot. psigaj
fot. psigaj

Restauracja La Habana

Z pewnością wiecie, że do wielu restauracji we Wrocławiu można śmiało wejść ze swoim pupilem. Będzie on tam mile widzianym gościem i otrzyma często miskę z wodą. Czy wiecie jednak, że w naszym mieście znajduje się również dość nietypowa restauracja, w której oprócz tradycyjnego menu znajdziecie również menu dla Waszego psa? Wasz psiak dostanie tu np. mięsne psie cygaro, dania główne z ryb, dziczyzny, a nawet strusia i przepiórki. Koniecznie odwiedźcie La Habanę, która mieści się na wrocławskim Sępolnie.

MIEJSCE: ul 9 Maja 86 /1B
TERMIN: cały rok
CENA: od 2,19zł – za przekąskę

fot. visitwroclaw.eu
fot. visitwroclaw.eu

Pethomer – zaufani opiekunowie na spacer z Twoim pupilem

Często zdarza się, że w ciągu dnia masz zbyt mało czasu na długie spacery z Twoim psem. Masz wyrzuty sumienia, bo Twój pupil powinien choć raz dziennie wybiegać się i spędzić aktywnie czas na dworze. Co zrobić w takim wypadku?

Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług psich opiekunów, którzy z przyjemnością wyprowadzą Twojego psa na spacer. Zajrzyj na stronę: pethomer, na której znajdziesz ogłoszenia zaufanych petsitterów z Wrocławia.

MAPKA MIEJSC:

Sprawdź również: Psi Piknik na Przedmieściu Oławskim. Bezpłatne atrakcje dla psów i ich opiekunów

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKonta bankowe dla obywateli Ukrainy – wszystko, co musisz wiedzieć
Następny artykułOd poniedziałku będzie można składać wnioski o zwrot kosztów za pomoc uchodźcom
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.