Od poniedziałku będzie można składać wnioski o zwrot kosztów za pomoc uchodźcom

0

Wrocławianie, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy i zapewnili im utrzymanie, od poniedziałku, 21 marca, będą mogli składać wnioski o zwrot poniesionych kosztów (40 zł dziennie za każdą osobę).

Składanie wniosków będzie się odbywać w Biurach Obsługi Klienta, należących do Zarządu Zasobu Komunalnego oraz spółki Wrocławskie Mieszkania. Tam też, na miejscu, będzie można otrzymać druki do wypełnienia. Poza tym są one dostępne pod adresami zzk.wroc.pl oraz wm.wroc.pl.

Wypełnione wnioski należy składać według klucza terytorialnego, a więc najbliżej miejsca, w którym pomoc była świadczona.

Adresy BOK-ów

Wrocławskie Mieszkania:

– Grafit, Centrum Obsługi Mieszkańca ul. Namysłowska 8 (w godz. 7-15.30)

– Filia COM ul. Gazowa 22 (7.30 – 15.00)

ZZK (godziny otwarcia 7.30-15.30):

BOK nr 1, ul. św. Antoniego 19

BOK NR 2, ul. Otwarta 3-5

BOK NR 3 ul. Karola Miarki 7

BOK NR 5 ul. Brzeska 8-10

BOK NR 7 ul. Papiernicza 9-10

BOK NR 9, ul. Hallera 149

BOK NR 10 ul. Gajowicka 96A

Wymagane są imię i nazwisko oraz PESEL lub numer dowodu tożsamości osób, które znalazły schronienie w prywatnych lokalach wrocławian. Nie jest wymagany podpis (sporo z tych osób udało się już w dalszą drogę).

Maksymalny miesięczny zwrot kosztów za jedną osobą to 1200 zł.

Wnioski będą weryfikowane w BOK-ach, a następnie – jeśli zajdzie taka potrzeba – w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Przypominamy, że mieszkańcy składają je pod rygorem odpowiedzialności karnej za umieszczanie fałszywych informacji, sprzecznych ze stanem faktycznym.

Na realizację wniosków będzie 30 dni.

Na jednym wniosku można wpisać wszystkie dotychczasowe pobyty ukraińskich rodzin. Świadczenia będą obowiązywać przez dwa miesiące.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł5 super miejsc na spacer z psem we Wrocławiu!
Następny artykułWrocław: Gdzie kupić naturalne kosmetyki wegańskie? Nowa marka w mieście! AUNA VEGAN
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.