Wbrew pozorom jesień to dobry moment na krótkie wypady w wyjątkowo urokliwe i klimatyczne miejsca. To niedoceniana przez wielu pora roku, która często pozwala na znacznie ciekawszy i pełen przygód wypoczynek, niż pora letnia.

Gdzie warto podziwiać jesienną aurę na Dolnym Śląsku? Spośród wielu atrakcji tego regionu, którymi warto zainteresować się w pierwszej kolejności?

2. Opactwo w Henrykowie

Na szlaku jesiennej wycieczki po Dolnym Śląsku nie może zabraknąć Opactwa w Henrykowie, miejsca historycznego, gdzie po raz pierwszy spisano słynną księgę henrykowską, której wiernej kopii nie mogło tu zabraknąć (oryginał umieszczono w Muzeum Archidiecezjalnym we Wrocławiu).

Opactwo w Henrykowie to nie tylko ważne miejsce dla historii Dolnego Śląska. To także prawdziwa perła krajowej architektury, którą warto podziwiać odwiedzając te okolice. Po zapoznaniu się z obiektem warto udać się na spacer do przylegającego do Opactwa parku krajobrazowego, z starannie wyznaczoną ścieżką edukacyjną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez SOP the DRONE (@sopthedrone)

Poprzedni artykułJeszcze bardziej zielone linie tramwajowe. Słupy trakcyjne porosną bluszczem
Następny artykułNagrody o wartości 100 tysięcy złotych i rabaty do 50% w Magnolia Park!
Redaktor naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.