Wbrew pozorom jesień to dobry moment na krótkie wypady w wyjątkowo urokliwe i klimatyczne miejsca. To niedoceniana przez wielu pora roku, która często pozwala na znacznie ciekawszy i pełen przygód wypoczynek, niż pora letnia.

Gdzie warto podziwiać jesienną aurę na Dolnym Śląsku? Spośród wielu atrakcji tego regionu, którymi warto zainteresować się w pierwszej kolejności?

Z powrotem

1. Międzygórze

Poszukując spokoju i pięknego polskiego krajobrazu warto odwiedzić wyjątkową, choć niezbyt popularną wśród turystów letniskową miejscowość – Międzygórze, położoną w Kotlinie Kłodzkiej. Jest to miejsce niezwykle malownicze, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym przypomina dobrze wszystkim znany austriacki Tyrol.

Międzygórze otoczone jest górami, co w okresie jesiennym pozwala cieszyć się niezwykle barwnym krajobrazem. To idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju i piękna natury. Będąc tu warto zobaczyć także Wodospad Wilczki, wodną zaporę (na którą można wejść aby podziwiać okoliczne widoki z wysokości 30m) czy wyjątkowy Ogród Bajek, będący atrakcją nie tylko dla dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez beata ?? (@beatkazuk)

Z powrotem
Poprzedni artykułJeszcze bardziej zielone linie tramwajowe. Słupy trakcyjne porosną bluszczem
Następny artykułNagrody o wartości 100 tysięcy złotych i rabaty do 50% w Magnolia Park!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.