5 miejsc we Wrocławiu, gdzie zjesz pyszne dania kuchni ukraińskiej

0
5 miejsc, gdzie zjesz dania kuchni ukraińskiej

Wrocław obfituje w restauracje serwujące dania z całego świata. W tej różnorodności znajdziecie także smaki kuchni ukraińskiej, która jest niezwykle zróżnicowana i bogata. Wpływ na jej obecny charakter miały obce kultury, takie jak: polska, żydowska, litewska czy tatarska. Dania charakteryzują się prostotą i opierają są na świeżych składnikach.

Oto zestawienie pięciu najlepiej ocenianych miejsc z kuchnią ukraińską we Wrocławiu. Restauracje starają się wspierać uchodźców z Ukrainy, organizując zbiórki potrzebnych rzeczy czy wydając ciepłe posiłki. Każda pomoc jest na wagę złota.

Lviv – kawior, wódka, bliny

To jedna z najpopularniejszych we Wrocławiu restauracji serwujących dania kuchni ukraińskiej. Potrawy zachwycają głębokim smakiem i smakowitym wyglądem. Serwowane są (wychwalane przez wszystkich gości) pierogi z różnym nadzieniem, barszcz ukraiński, doskonałe placki z pieczarkami i desery, np. miodownik. Oprócz tego, skosztujecie tradycyjne danie kuchni ukraińskiej – pielmieni, z mięsem wieprzowym, wołowym oraz cebulką i masłem.

Pracownicy w ostatnim, ciężkim czasie, wspierają jak mogą Ukraińców. Zorganizowali u siebie w lokalu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które skierowali w stronę granicy. Z dobroci serca, zaangażowali się także w dostarczanie ciepłych posiłków do miejsc pobytu/zamieszkania uchodźców.

Lokalizacja: Legnicka 25

Godziny otwarcia: pn-nd: 11:30-19:00

Więcej informacji o restauracji: tutaj

Kozacka Chatka

Kucharze wkładają całe serce w przygotowanie dań. Przepisy pochodzą z zapisków ich babć. W tym miejscu tradycja łączy się z nowoczesnością. W menu znajdziecie między innymi: prawdziwy barszcz ukraiński, solankę, pielmieni, gryczaniki, warieniki, pirożki ukraińskie oraz bliny z rozmaitymi nadzieniami.

Kozacka Chatka jest bardzo zaangażowana w pomoc Ukrainie. Zbierają w lokalu dary dla uchodźców. Na swojej stronie bieżąco informują, co jest pilnie potrzebne.

Lokalizacja: ul. Energetyczna 14/1b

Godziny otwarcia: pn-pt: 10:00-18:00, sb: 12:00-18:00

Zobaczcie więcej informacji o restauracji: tutaj

Żytomyr.Bar

Bar z autentycznie ukraińską kuchnią. Mają jedne z najlepszych pierogów w mieście. Goście zachwycają się również blinami na słodko, pysznymi plackami ziemniaczanymi z sosem pieczarkowym oraz mini serniczkami.

Żytomyr.Bar organizuje pomoc dla Ukrainy. Ostatnio restauracja prowadziła akcję: jesz ile chcesz = płacisz ile chcesz. Wszystkie uzbierane pieniądze zostaną przekazane do funduszu wojska ukraińskiego.

Lokalizacja: Zatorska 60A

Godziny otwarcia: pn-nd: 11:00-19:00

Zobacz więcej o restauracji: tutaj

Izi Bistro

Klasyczne ukraińskie jedzenie zawsze przypadnie każdemu do gustu. Restauracja w swoim menu oferuje: pielmieni, pierogi z różnym nadzieniem, smalec po ukraińsku, soliankę mięsną czy tradycyjny barszcz ukraiński.

Więcej informacji: tutaj

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez IZI.BISTRO (@izi.bistro)

Trzy Siostry

Ukraińska kuchnia to przede wszystkim mnogość różnorodnych pierogów wywodzących się z różnych tradycji. W tej wyjątkowej pierogarni znajdziecie różnorodność smakową. Dostępne mają pierogi z: mięsem, wątróbką, szpinakiem, twarogiem na słodko, serem i krewetkami, kurczakiem, wiśniami, soczewicą i pieczarkami. W swoim menu proponują także tradycyjne pielmieni.

Lokalizacja: Żeromskiego 57/59

Godziny otwarcia: pn-nd: 10:00-19:00

Więcej informacji: tutaj

Czytaj także: Gdzie zjeść we Wrocławiu dobre sushi? 6 miejsc, które polecamy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKobiece trendy w hotelu The Bridge na Ostrowie Tumskim
Następny artykułPILNE: Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego odwołany decyzją ministra Czarnka