Kiedy ulice zdobią się tysiącami migoczących światełek, a w powietrzu unosi się zapach gorącego grzańca i świeżo pieczonego ciasta, Wrocław zmienia swoje na co dzień poważne i nowoczesne oblicze. Atmosfera świąt oplata każdy zakamarek naszego miasta, tworząc niepowtarzalny klimat, który warto poczuć na własnej skórze. Dla tych, którzy pragną zanurzyć się w magii Bożego Narodzenia, prezentujemy pięć miejsc we Wrocławiu, gdzie świąteczny nastrój rozkwita w pełnej krasie. Od rynkowych jarmarków po malownicze iluminacje, miasto to oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego, kto pragnie cieszyć się magią świąt w sercu Dolnego Śląska.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczny klimat z pewnością znajdziesz na corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, odbywającym się na Rynku. Organizowany już po raz 16., wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, w tym roku trwający do 7 stycznia 2024 roku, obiecuje jeszcze więcej uroku i atrakcji dla odwiedzających. Stoiska Jarmarku, otwarte codziennie od 10:00 do 21:00, oferują nie tylko oryginalne ozdoby i świąteczne smakołyki, ale także liczne atrakcje dla najmłodszych. Bajkowy Lasek z opowiadaniami, Świąteczny Wiatrak czy kolorowa Karuzela to tylko niektóre z propozycji dla rodzin z dziećmi.

Miasto z Piernika – Kolejkowo Sky Tower

W Kolejkowo Sky Tower można oglądać niezwykłe Miasto z Piernika – monumentalną makietę ważącą ponad 1600 kilogramów, wykonaną w całości z aromatycznego korzennego ciasta. To słodkie arcydzieło to nie tylko Ratusz czy kościół, ale także zoo, dom Baby Jagi, dworzec, młyn, piekarnia i setki piernikowych chat, wszystko w zimowo – świątecznej atmosferze. 

Całość makiety otula zapach 200 kilogramów miodu i 50 kilogramów korzennych przypraw. Miasto jest oplecione słodką pierzynką z lukru, zrobioną z 421 jajek, 210 cytryn i 465 kilogramów cukru pudru. Dodatkowym urokiem dodają mu bajkowe scenki autorstwa Jowity Woszczyńskiej, mistrzyni dekoracji tortów. Wystawa jest dostępna do końca lutego, a także w pierwszy i drugi dzień świąt, w cenie biletu wstępu do całego obiektu.

Zimowa Pergola – iluminacje świąteczne

Niedawno zakończył się sezon Fontanny Multimedialnej, jednak zima nie oznacza końca atrakcji w tym miejscu. Zimowa Pergola to nie tylko miejsce spotkań w Bistro i Restauracji Tarasowej, ale również magiczne pokazy świątecznej iluminacji w akompaniamencie muzyki. Setki lampek rozświetlają to ulubione miejsce spacerów wrocławian, tworząc wyjątkowy klimat przedświąteczny. Zazwyczaj dostępna jedynie w ciepłe dni, teraz Pergola otwarta jest na zimowe uroki, zapewniając niezapomniane chwile przy dźwiękach świątecznych melodii. Pokazy iluminacji świątecznej odbywają się codziennie od 16.00 do 22.00, co 20 minut.

Park Iluminacji na Zamku Topacz

Po letniej przerwie „Magiczna Podróż” w Zamku Topacz wraca do życia. Aż do 31 stycznia mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą ponownie cieszyć się zimową atrakcją – Parkiem Iluminacji. Tegoroczna edycja prezentuje zupełnie nową, dwukrotnie większą ekspozycję, wypełnioną niesamowitymi świetlnymi scenografiami. To prawdziwy multimedialny spacer w bajkowej krainie, gdzie światło i dźwięk tworzą niepowtarzalny klimat. Trasa liczy półtora kilometra iluminowanych szlaków, pełnych zaskakujących dekoracji świetlnych, inspirowanych motywem podróży dookoła świata. Park Iluminacji jest otwarty codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, a godziny otwarcia zależą od zachodu słońca, utrzymując się do 21.00, przy ostatnim wejściu o 20.00. To niezwykła zimowa, świąteczna przygoda, którą warto przeżyć w atmosferze zamkowego parku.

Koncert Kolęd

Kolędy polskie to bogactwo emocji i wartości, które przenoszą nas w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia. Z biegiem lat, wraz z zanikaniem tradycji kolędowania, odczuwamy coraz większą tęsknotę za atmosferą Wigilii, choinki i Pasterki. W odpowiedzi na tę potrzebę, 26 grudnia w Starym Refektarzu Klasztoru o. Dominikanów odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd, który zaprezentuje operowe interpretacje klasycznych kolęd, takich jak „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Do szopy, hej pasterze”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki”, czy „Wśród nocnej ciszy”. 

Koncert rozpocznie się o 20.00. Na scenie koncertu zobaczymy wybitnych solistów z takich miejsc jak Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Wielki Opery Narodowej czy Teatr Muzyczny w Gliwicach. Wstęp jest biletowany – bilety kosztują od 58 zł. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZrównoważone źródła energii dla regionu – fotowoltaika dolnośląskie
Następny artykułNOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński – już 5 i 17 stycznia we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.