5 miejsc we Wrocławiu dla fanów designu!

0

Wrocław przyciąga miłośników designu dzięki niezwykłym galeriom, hotelom, a nawet kawiarniom. Oto 5 miejsc pełnych inspiracji, które zachwycą fanów nieszablonowego wzornictwa.

Z powrotem

1. Concordia Design Wrocław

Concordia Design Wrocław to nowoczesne centrum kreatywności i biznesu na Wyspie Słodowej. Jest miejscem łączącym wiele sfer życia, przyjaznym dla przedsiębiorców, artystów i mieszkańców. Można tu korzystać z biur i coworkingu, centrum konferencyjnego, a także części gastronomicznej. Obiekt otrzymał tytuł „Building of the Year” w konkursie międzynarodowego portalu architektonicznego ArchDaily – inwestycja wygrała w kategorii „biura”. W Concordia Design Wrocław odbywają się Targi Dobry Design, które skupiają aktualne trendy, kreatywnych twórców i osoby zainteresowane wzornictwem przemysłowym, grafiką oraz sztuką użytkową.

Przestrzeń została zaprojektowana przez topową europejską pracownię architektoniczną MVRDV. Bryła budynku łączy w sobie odrestaurowaną XIX-wieczną kamienicę i nowoczesną część przystosowaną do planowanych funkcjonalności. Wewnątrz budynku zobaczymy mural autorstwa Alicji Białej, studentki prestiżowej The Royal College of Art w Londynie. Dumą tego budynku jest również taras ze wspaniałym widokiem.

Z powrotem
Poprzedni artykułTargi Jedyne w Swoim Rodzaju po raz pierwszy we Wrocławiu!
Następny artykułPupiLove Targi we Wrocławiu! Zabierz psa lub kota na zakupy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.