21. Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu już za miesiąc! Rusza rejestracja uczestników, a na ulice wychodzą krasnoludki z gitarami

0

Gwiazdy muzyki gitarowej, aż cztery sceny w samym centrum miasta i tysiące entuzjastów rockowych i bluesowych brzmień – tak zapowiada się 21. edycja Gitarowego Rekordu Świata. 1 maja we Wrocławiu zagrają m.in. Steve Vai, Lordi i Michael Angelo Batio. Do grona artystów tegorocznej edycji dołącza gwiazda amerykańskiego bluesa, Vasti Jackson. Na miesiąc przed startem imprezy rusza rejestracja uczestników, a na wrocławskich ulicach pojawią się krasnoludki z gitarami.

Co roku 1 maja za sprawą Gitarowego Rekordu Świata Wrocław zamienia się w miasto gitary. Złożona z tysięcy instrumentów strunowych orkiestra Leszka Cichońskiego od ponad 20 lat gra największe przeboje muzyki gitarowej – od „Wild Thing”, przez „Czerwony jak cegła” po legendarne rekordowe „Hey Joe”– wysyłając w świat niepowtarzalną energię.W tym roku rekord we wspólnym graniu utworu Hendrixa pomogą pobić prawdziwe gwiazdy – Steve Vai należący do czołówki najlepszych gitarzystów na świecie, najszybszy gitarzysta wszech czasów Michael Angelo Batio i słynący z oryginalnych strojów metalowy zespół Lordi. Swój udział w imprezie potwierdził również Vasti Jackson, jeden z najważniejszych amerykańskich bluesmanów, muzyk międzynarodowego projektu Playing For Change.

Rusza rejestracja uczestników. Zapisz się i przygotuj do Rekordu!

Na miesiąc przed startem imprezy organizatorzy uruchomili rejestrację online uczestników tegorocznej edycji. Swój udział w imprezie we Wrocławiu zgłaszać można pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/gitarowy-rekord-swiata-2023. Wcześniejsza rejestracja uprości procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45. Rejestracja uczestników będzie możliwa również 30 kwietnia przy wejściu na koncerty festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy Gitarowemu Rekordowi. Zarejestrowanym gitarzystom przysługują ulgowe bilety na festiwalowe koncerty, których rozkład znajduje się na stronie www.3-majowka.pl.

Kwietniowa rozgrzewka przed Rekordem. Szukaj krasnali z gitarą i zostań gwiazdą gitary!

Przygotowania do największego święta gitary idą pełną parą. Przed nami Gitarowy Weekend, podczas którego na miłośników gitarowego grania czeka mnóstwo atrakcji. W sobotę i niedzielę, 1 i 2 kwietnia, wrocławskie krasnale wyciągną swoje maleńkie gitary i zapozują do zdjęć. To znakomita okazja do rodzinnego spaceru po Wrocławiu w poszukiwaniu gitarowych krasnoludków, ale i wygrania biletów na 3-Majówkę w konkursie fotograficznym. Wygrać można też casting na gwiazdę gitary – w sobotę, 1 kwietnia, Stary Klasztor otworzy drzwi dla nowych talentów – o godz. 16:00 w Sali Witrażowej przy ul. Purkyniego 1 rozpoczną się otwarte przesłuchania w ramach akcji „Twoje 5 minut sławy”. Wstęp na casting jest wolny. Nagrodą dla najlepszych jest występ na scenie Gitarowego Rekordu Świata. Szczegóły: www.heyjoe.pl. Do akcji „Twoje 5 minut sławy” gitarzyści amatorzy dołączyć będą mogli też bezpośrednio 30 kwietnia i 1 maja na miejscu we Wrocławiu.

Pierwszy weekend kwietnia we Wrocławiu to doskonała okazja, aby poczuć klimat zbliżającego się Gitarowego Rekordu Świata. Do pobicia Rekordu z 2022 roku potrzeba przynajmniej 7677 instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe”. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim.

Więcej informacji:www.heyjoe.pl

Spotkajmy się we Wrocławiu – Mieście Gitary!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDobre sushi we Wrocławiu: Odwiedź Sushi Room w samym centrum miasta
Następny artykułUniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wśród najlepszych na świecie!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.