11 ciekawych spektakli we Wrocławiu w 2023, które warto zobaczyć!

0

Na teatralnych deskach dzieje się naprawdę wiele. Ten rok obfituje w komedie z gwiazdorską obsadą, ale nie zabraknie również tytułów poważniejszych, nastrajających do refleksji i przemyśleń nad stanem współczesnego świata. W styczniu 2 mocne wrocławskie premiery!

A od lutego do czerwca wiele śmiechu i wzruszeń zapewnią nam goście wrocławskich scen teatralnych. Mamy dla Was 11, naszym zdaniem, najciekawszych spektakli, które obejrzycie we Wrocławiu. 

Jest tak, jak się wam wydaje! 

Jest tak, jak się wam wydaje! to premierowy spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w społeczeństwie na pozór faszystowskim. 

“Na podstawie badań społecznych przeprowadzonych w Norwegii i Polsce powstały dwa warianty scenariusza ukazujące relacje mniejszości ukraińskiej w Polsce i polskiej w Norwegii ze społecznościami lokalnymi”. 

Sztuka jest komentarzem do wydarzeń związanych z wojną na Ukrainie, ale równocześnie przemyca bardzo uniwersalne rozważania. 

Obsada m.in:

Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz

Maciej Gisman

Agata Skowrońska

Krzysztof Kuliński

Bożena Baranowska

Krzysztof Franieczek

Marian Czerski

Ernest Nita

Więcej informacji: tutaj

Chamstwo 

W sobotę 28.01. miała miejsce premiera nowego spektaklu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Chamstwo powstało na podstawie książki antropologa społecznego Kacpra Pobłockiego o tym samym tytule. Pobłocki w swojej książce analizował zjawisko pańszczyzny oraz jego wpływ na współczesną mentalność.

O ile pierwowzór w wielu momentach skupia się na przemocy, to twórcy spektaklu postanowili położyć nacisk na pomoc, którą można otrzymać. Ten spektakl to spojrzenie na historię polski w sposób, którego nie znamy ze szkół czy szklanych ekranów. To nie będzie lekkie przedstawienie, ale warto je zobaczyć. 

Obsada:

Anna Kieca

Dominika Probachta

Jolanta Solarz-Szwed

Magdalena Taranta

Mariusz Bąkowski

Rafał Cieluch

Miłosz Pietruski

Tomasz Taranta

Więcej informacji: tutaj

Ludzie inteligentni 

“To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy”. Czy faktycznie tak jest, przekonacie się już za kilka dni w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Komedia w reżyserii, znanego z doskonałego poczucia humoru, Olafa Lubaszenki to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy międzyplanetarne porozumienie między Wenus a Marsem jest możliwe?   

Obsada:

Magda Boczarska

Renata Dancewicz

Iza Kuna

Maria Seweryn

Magdalena Stużyńska

Monika Dryl

Paulina Holtz

Mariusz Witkowski

Szymon Bobrowski

Rafał Królikowski

Bartłomiej Kasprzykowski

Olaf Lubaszenko

Bartłomiej Topa

Piotr Borowski

Więcej informacji: tutaj

Cudowna terapia 

Sala Koncertowa Radia Wrocław zaprasza do siebie na Cudowną terapię wszystkie obecne i potencjalne pary małżeńskie. Jak przetrwać kryzys w związku? Czy walczyć o ponowne rozpalenie żaru już wypalonej miłości? I jak ze sobą wytrzymać po latach?

Na tej Terapii poznacie trochę teorii, ale będą także ćwiczenia praktyczne do przeprowadzenia w domu po spektaklu. 

Obsada:

Dominika Ostałowska

Edyta Jungowska 

Małgorzata Lewińska

Marcin Kwaśny

Dariusz Kordek

Dariusz Taraszkiewicz

Andrzej Młynarczyk

Artur Pontek

Więcej informacji: tutaj

Porwanie 

Nowa komedię kryminalną Artura Barcisia zobaczycie w Teatrze Capitol. Człowiek na skraju bankructwa bywa nieprzewidywalny i wpada na głupie pomysły jak… porwanie syna ministra! Jak poradzi sobie debiutujący porywacz? Przekonacie się już w marcu.

Obsada:

Barbara Kurdej-Szatan

Katarzyna Ucherska

Damian Kulec

Antoni Pawlicki

Piotr Grabowski 

Marcin Perchuć

Artur Barciś

Więcej informacji: tutaj

Wieczorek pożegnalny 

W marcu w Sali Koncertowej Radia Wrocław będziemy mogli obejrzeć przewrotną komedię w gwiazdorskiej obsadzie. Jak zakończyć przyjaźń, której nie chcemy już kontynuować?

Czy kogoś, kto przez tyle lat był częścią naszego życia będzie można tak po prostu z tego życia wyprosić? Odpowiedzi na te pytania poznamy już 17.03.

Obsada:

Katarzyna Skrzynecka

Janusz Chabior

Piotr Gąsowski

Więcej informacji: tutaj

Serca na odwyku 

Już w kwietniu na deskach wrocławskiego Impart Centrum obejrzycie broadwayowską komedię romantyczną, której bohaterowie udowodnią, że na miłość nigdy nie jest za późno. Czasem tylko trzeba podejść do tematu niekonwencjonalnie.

Obsada:

Cezary Żak

Katarzyna Żak

Hanna Śleszyńska

Michał Piela

Więcej informacji: tutaj

Inteligenci

Wrocław Impart Centrum w kwietniu nie zwalnia tempa i już dzień po Sercach na odwyku będziemy mogli zobaczyć kolejny spektakl w znakomitej obsadzie. Inteligenci to próba dekonstrukcji współczesnej rodziny w lekkim i zabawnym stylu. Jak pogodzić skrajnie różne poglądy i jednocześnie utrzymać rodzinne więzi?

Ile ukrywają rodzice pod maską, którą pokazują dzieciom? Perypetie rodziny Anny i Szczepana w reżyserii samego Wojciecha Malajkata do obejrzenia już w kwietniu.

Obsada:

Agata Kulesza

Magdalena Stużyńska

Izabela Kuna

Anita Sokołowska

Wojciech Malajkat

Maciej Łączyński

Maciej M. Tomaszewski

Więcej informacji: tutaj

Dobrze się kłamie 

Wrocław Impart Centrum zaprasza na rozważania na temat kłamstwa i przyjaźni. Komu brak szczerości się opłaci, a dla kogo kłamstwo będzie miało krótkie nogi? To sprawdzimy wraz z gwiazdorską obsadą już pod koniec kwietnia.

Obsada:

Olga Bołądź

Magdalena Lamparska

Katarzyna Kwiatkowska

Agnieszka Warchulska

Anita Sokołowska

Marta Ścisłowicz

Szymon Bobrowski

Jakub Wieczorek

Marcin Perchuć

Piotr Grabowski

Bartłomiej Topa

Przemysław Sadowski

Wojciech Zieliński

Marcin Hycnar

Więcej informacji: tutaj

Alicja w Krainie Czarów 

W kwietniu Wrocławskie Centrum Kongresowe zaprasza na spektakl dla całej rodziny. W spektakl zostały wplecione triki iluzjonistyczne, dzięki którym jeszcze lepiej poczujecie magię Krainy Czarów. 

Więcej informacji: tutaj

Imię 

W czerwcu na deskach Sali Koncertowej Radia Wrocław zobaczycie komedie, której filmowa adaptacja zdobyła 2 Cezary. Przyrównywane do Boga Mordu Yasminy Rezy – Imię ukazuje, jak trywialne sytuacje potrafią obnażyć nasze prawdziwe ja i stać się początkiem prawdziwej katastrofy.

Obsada:

Małgorzata Foremniak

Dorota Krempa

Szymon Bobrowski

Wojciech Malajkat

Mateusz Banasiuk

Marcin Hycnar

Więcej informacji: tutaj

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pozytywni, Szalone Nożyczki, Imię, Wieczór Panieński – najlepsze spektakle komediowe we Wrocławiu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł7 rzeczy, których najprawdopodobniej nie wiedzieliście o Praczach Odrzańskich
Następny artykułDawne wrocławskie zakłady pracy z okresu PRL-u: Pafawag, Fadroma, Elwro i Pollena [CZĘŚĆ 1]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.