Żywe pająki i skorpiony w Sky Tower!

0

Od 9 października do Sky Tower zawita kolejna atrakcja, z pewnością warta odwiedzenia! Żywe pająki, skorpiony, wije i skolopendry pojawią się na jednej z największych w Europie ekspozycji, na której można będzie zobaczyć ponad 50 spektakularnych okazów z całego świata, a niektóre nawet… wziąć do ręki.

Wystawa Pająków i Skorpionów w Sky Tower jest doskonałą okazją, by stanąć oko w oko z wielkim ptasznikiem, ujrzeć osławioną czarną wdowę czy przekonać się, jak piękne i fascynujące potrafią być te stworzenia.

To również świetny pretekst do zdobycia wiedzy na temat poszczególnych gatunków – na ekspozycji znajdziemy dodatkowo materiały edukacyjne w formie kolekcji inkluzji czy wylinek oraz tablic zwierających tematyczne opisy i ciekawostki. Informacją służyć będą także fachowi przewodnicy, którzy odpowiedzą na pytania gości, a o każdej pełnej godzinie poprowadzą dodatkowe prelekcje. Wtedy też najwięksi śmiałkowie będą mogli potrzymać jeden z wybranych okazów na ręce!

Ogromny trzymetrowy pająk!

Ekspozycja to nie jedyna atrakcja przygotowana w Sky Tower dla odwiedzających! W trakcie wydarzenia pojawi się mnóstwo dodatkowych aktywności i niespodzianek – pierwsze dostępne będą już od 9 października. Wchodzących do lokalu, jako zapowiedź czekających w środku atrakcji, powita ogromny, prawie trzymetrowy pająk.

Można będzie również obejrzeć niesamowite rzeźby i instalacje w formie pajęczyn, wykonane przez dolnośląskich artystów: Rolanda Grabkowskiego, Mateusza Bąka oraz Piotra Saula. Dodatkową ciekawostką będzie mural o powierzchni prawie 50 m kw., nawiązujący do tematu wystawy, autorstwa studentek wrocławskiej ASP – Malwiny Gaj i Wiktorii Dynowskiej. To jednak nie wszystko! Na miejscu znajdą się również wielkoformatowe plansze 3D, na tle których wykonać będzie można pamiątkowe zdjęcia.

Co, gdzie, kiedy

Edukacyjna Wystawa Pająków i Skorpionów, zlokalizowana na poziomie +1 Sky Tower w pomieszczeniu naprzeciw Subway, czynna będzie codziennie od piątku, 9 października, w godzinach od 10:00 do 20:00.

Bilety można kupić bezpośrednio w lokalu oraz online: www.wystawapajakow.pl. Zapraszamy dorosłych, dzieci, emerytów, całe rodziny oraz grupy przedszkolne i szkolne!

Ekspozycja w Sky Tower została przygotowana z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa sanitarnego. Koniecznym warunkiem uczestnictwa jest zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWracają godziny dla seniorów w sklepach. Niewykluczone ograniczenia w działalności niektórych branży
Następny artykułWrocław w strefie czerwonej? Liczba zakażeń na Dolnym Śląsku znów wysoka!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.