Wrocław w strefie czerwonej? Liczba zakażeń na Dolnym Śląsku znów wysoka!

0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej ilości nowych zakażeń w Polsce. Liczba nowych przypadków wynosi już 4394. Na Dolnym Śląsku liczba nowych osób zakażonych wynosi 199.

Liczba nowych zachorowań w poszczególnych województwach wygląda następująco:
małopolskiego (690), wielkopolskiego (530), mazowieckiego (441), lubelskiego (379), łódzkiego (344), podkarpackiego (334), pomorskiego (284), śląskiego (262), kujawsko-pomorskiego (258), dolnośląskiego (199), świętokrzyskiego (187), opolskiego (153), podlaskiego (130), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (73), lubuskiego (14).
Ministerstwo podaje, że wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby. Dodatkowo z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.
Na Dolnym Śląsku w strefie czerwonej znajdują się 2 powiaty, niewykluczone, że kolejne  znajdą się tam niebawem. Zagrożone są: powiat milicki, powiat polkowicki, powiat głogowski, powiat lubiński, powiat legnicki, powiat lubański, Miasto Legnica, powiat Oławski, powiat kamiennogórski, Miasto Wrocław.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŻywe pająki i skorpiony w Sky Tower!
Następny artykułTargi mieszkaniowe we Wrocławiu już za tydzień!  
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.