ZOO Wrocław szuka imienia dla małego osiołka. Pomożecie?

0
fot. ZOO Wrocław

Miesiąc temu we wrocławskim ZOO na świat przyszedł osiołek domowy. Maluch nie ma jeszcze imienia! Pomożecie wybrać je dla tego przystojniaka?

Osły domowe można spotkać na Dziecińcu, czyli jedynym miejscu w ZOO, gdzie można głaskać i karmić zwierzęta, ale tylko specjalnym granulatem z automatu. Jedzą go osły, owce i kozy.

fot. ZOO Wrocław

Osioł domowy pochodzi od dzikiego osła afrykańskiego. W ciągu ostatnich 5 000 lat osły były powszechnie wykorzystywane jako zwierzęta robocze. Zostały udomowione szybciej niż konie. Osły domowe jest szeroko rozpowszechniony w wielu miejscach na świecie. Natomiast dzikie osły można znaleźć tylko w północnej Afryce i na Półwyspie Arabskim. Światowa populacja osła domowego szacowana jest na około 40 000 osobników, z czego większość znajduje się w krajach słabo rozwiniętych, gdzie służą jako zwierzęta juczne czy też pociągowe.

Osioł jest zwierzęciem towarzyskim. Chętnie przebywa w towarzystwie innych zwierząt hodowlanych – nie tylko osłów, ale też np. koni, krów, owiec, lam. Jest aktywny głównie rano i wieczorem. Z natury jest zwierzęciem ostrożnym i upartym.

mat. ZOO Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPizzatopia – na czym polega fenomen tej pizzerii?
Następny artykuł2. O Wrocławiu w 5 opowieściach. Ziemia (nie)obiecana.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.