Zobacz wystawę „Powódź 97” w Centrum Historii Zajezdnia

0
Już od 29 października 2022 roku w Centrum Historii Zajezdnia będzie można zobaczyć nową wystawę „Powódź 97”, która poświęcona jest kataklizmowi z roku 1997. W tej multimedialnej opowieści autorzy nie skupią się jednak na chronologii wydarzeń, ale przedstawią powódź z perspektywy konkretnych, charakterystycznych dla Wrocławia miejsc.
Zobaczycie więc nieistniejący już Poltegor, gdzie mieściła się siedziba prywatnej telewizji TeDe, Dworzec Główny PKP,  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu,  Uniwersytet Wrocławski czy osiedle Kozanów.
Każde z tych miejsc pokazuje pamiętne lipcowe dni z 1997 roku w trochę innym świetle.

Wystawa jest częścią wystawy głównej „Wrocław 1945–2016”. Będzie w pełni dostępna od 28 października. Nie wymaga dodatkowej opłaty poza biletem wstępu na wystawę główną.

Miejsce: CH Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Termin: od 29.10 do 31 grudnia 2022

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Ogromna rozbudowa wrocławskiego lotniska! Koszt to 350 mln zł
Następny artykułStabilizacja cen na wrocławskim rynku mieszkaniowym? Ile za m2 mieszkania we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.