Zniczodzielnie stanęły przy wrocławskich cmentarzach. Regały do dzielenia się zniczami

0
fot. ZCK

We Wrocławiu coraz szerzej promowana jest idea ZERO WASTE. W mieście funkcjonują już lodówki społeczne, książki bookcrossingowe, szafy i wieszaki na odzież, którym można nadać drugie życie. Teraz nadszedł czas na cmentarze.

Przy bramach wejściowych największych wrocławskich nekropolii: Osobowickiej, Grabiszyńskiej i Kiełczowskiej, pojawiły się regały zero waste. Można na nich zostawić np. osłony na znicze, z których sami już nie korzystamy, ale mogą skorzystać inni.

Wielu z nas zdaje sobie sprawę jak wielka ilość plastikowych odpadów – w postaci zniczy, sztucznych kwiatów itp. generowana jest co roku na cmentarzach. Od teraz możemy nadać im drugie życie pozostawiając je na specjalnych półkach, by mogli z nich skorzystać inni.

fot. ZCK

Warto podkreślić, że regały nie są śmietnikami. Pozostawiamy na nich rzeczy, które mogą jeszcze komuś posłużyć.

Każdy, kto opuszcza teren cmentarza, może zostawić na regale rzeczy gotowe do użycia. Chodzi o to, by korzystać z już wytworzonych produktów – mówi Zofia Kluszycka, dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

Jednocześnie puste, wypalone wkłady do zniczów wyrzucajmy do kontenerów. Regały zero waste to miejsce na rzeczy, które można ponownie wykorzystać, to nie są kolejne śmietniki. Ograniczenie produkcji odpadów to jedno z naszych największych wyzwań względem środowiska – dodaje Kluszycka.

mat. Zielony Wrocław

Czytaj również: Wszystkich Świętych 2022 we Wrocławiu: Rozkład jazdy MPK

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBawić Bawialnia we Wrocławiu. To chyba najpiękniejsza sala zabaw w mieście!
Następny artykułStare Jatki we Wrocławiu. Jak wyglądały kiedyś? Co warto wiedzieć o tym miejscu?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.