Wszystkich Świętych 2022 we Wrocławiu: Rozkład jazdy MPK

0
fot. Adam Bystry

Przypominamy o ułatwieniach dla Wrocławian i przyjezdnych związane z organizacją ruchu Wszystkich Świętych.  Po mieście będzie kursowało 9 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych.

Zmiany komunikacyjne będą obowiązywać już w nadchodzący weekend, 29-30 października.

Autobusy w weekend 29-30 października 2022 roku

– Linia autobusowa A dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
– Linia autobusowa K 9.00-18.00: wszystkie kursy zostaną przedłużone od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka, przy cmentarzu do przystanku Buforowa przy rondzie – przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
– Linia autobusowa N 9.00-18.00: kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane trasą przy Cmentarzu Kiełczowskim.
– Linia autobusowa 118 9.00-18.00 z częstotliwością co godzinę zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów.
– Linia autobusowa 123 11.00-17.00 autobusy co 15 minut wg specjalnego rozkładu. Dodatkowe kursy pojadą trasą Leśnica – Pracze Odrzańskie – Leśnica.
– Linia autobusowa 146 9.00-18.00 wszystkie kursy przedłużone od ulicy Bardzkiej przez przystanek Bardzka- Cmentarz do przystanku Buforowa – Rondo.

Specjalne tramwaje w weekend 29-30 października 2022 roku (sobota-niedziela):

– Tramwaj E1 – 8.00–18.00 kursują co 20 minut.
Trasa: Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice;
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów;

– Tramwaj E2 -. 8.00-18.00 kursuje co 20 minut.
Trasa: Krzyki – Powstańców Śląskich – Świdnicka – Piłsudskiego – pl. Legionów – Sądowa – Podwale – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice;
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Piłsudskiego – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Krzyki;

– Tramwaj E3 8.00–18.00 kursuje co 20 minut.
Trasa: Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice;
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno;

– Tramwaj E6 8.00–18.00 kursuje co 20 minut.
Trasa: Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów;
Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno;

– Tramwaj E8 8.00–18.00 kursuje co 20 minut.
Trasa: Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice;
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj;

– Tramwaj E9 8.00–18.00 co 20 minut.
Trasa: Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice;
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz);

Specjalne linie autobusowe w weekend 29-30 października 2022 r. (sobota-niedziela):

– Autobus 301 8.00–18.00 kursuje co 15 minut.
Trasa: Solidarności – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa – Starogroblowa – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Kromera;
Kromera – Toruńska – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Starogroblowa – Długa – Poznańska – Zachodnia – Rybacka – pl. Solidarności;

– Autobus 307 8.00–18.00 kursuje co 15 minut.
Trasa: Jerzmanowo (Cmentarz I) – Jerzmanowska – Żernicka – Kołobrzeska – Hermanowska –Chociebuska – Rogowska – Zemska – Rogowska – Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II);
Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska – Rogowska– Zemska – Rogowska – Chociebuska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka –Jerzmanowska – Jerzmanowo (Cmentarz I);

– Autobus 322. 8.00-18.00 kursuje co 15 minut.
Muchobór Wielki (Roślinna) – Mińska – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Kołobrzeska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz;
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Mińska – Rondo Chamcówny – Mińska – Muchobór Wielki (Roślinna);

– Autobus 334 8.00–18.00 kursuje co 15 minut.
Trasa: Buforowa (Rondo) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka;
Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – Buforowa (Rondo);

– Autobus 335 8.00–18.00 kursuje co 15 minut.
Trasa: Stadion Wrocław (Królewiecka) – Rondo Bartoszewskiego – Pilczycka – Gwarecka – Dokerska – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz;
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska – Gwarecka – Pilczycka – Rondo Bartoszewskiego – Stadion Wrocław (Królewiecka);

– Autobus 336 8.00–18.00 kursuje co 15 minut.
Trasa: Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Klecińska – Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Łużycka – Bezpieczna – Obornicka – Bałtycka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla);
Kamieńskiego (pętla) – Kamieńskiego – Bałtycka – Obornicka – Bezpieczna – Łużycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka;

– Autobus 350 8.00–18.00 kursuje co 15 minut.
Trasa: Pawłowice (Widawska) – Widawska – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora–Komorowskiego – Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo Lotników Polskich – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz;
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego– Królewska – Irkucka – Bora–Komorowskiego – Przedwiośnie – Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – Pawłowice (Widawska);

Autobusy 31 października 2022 r. (poniedziałek)

– Linia autobusowa A dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
– Linia autobusowa K 9.00–17.00 wszystkie kursy zostaną przedłużone od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
– Linia autobusowa 121 9.00-14.00 kursuje z częstotliwością co 15 minut.
– Linia autobusowa 319 9.00-14.00 kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) co 15 minut.

Specjalne linie tramwajowe w poniedziałek 31 października 2022 roku

– Linia tramwajowa E1 9.00–14.00 co 15 minut. W godz. 14.00–18.00 z częstotliwością co 12 minut.

Autobusy we Wszystkich Świętych 1 listopada 2022 roku

– Linia A Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
– Linia K 8.00-20.00 wszystkie kursy przedłużone od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
– Linia N 8.00-20.00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.
– Linia 118 8.00-20.00 w takcie godzinnym będzie dodatkowy kurs do pętli Wojnów.
– Linia 123 11.00-17.00 co 15 minut wg specjalnego rozkładu (dodatkowe kursy będą realizowane na trasie Leśnica – Pracze Odrzańskie – Leśnica.
– Linia 146 9.00-18.00 wszystkie kursy przedłużone od ulicy Bardzkiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo).

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Morwowej

W związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ulicy Morwowej, autobusy linii 100, 136 i 143 od przystanku „Tarnogaj” do przystanku „Gaj–pętla” będą kursowały objazdem przez ulicę Tarnogajską, Armii Krajowej i Bardzką do Świeradowskiej z pominięciem przystanku „Złotostocka”. W kierunku przeciwnym trasa dla linii 100, 136 i 143 pozostaje bez zmian.

Autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Osobowickiego, na ulicy Osobowickiej będą zatrzymywały się tylko na przystanku tymczasowym przy Bramie Głównej Cmentarza Osobowickiego i przy moście Osobowickim.
Autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Milenijnego będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach w ciągu ulicy Osobowickiej;
Na ul. Grabiszyńskiej autobusy jadące w kierunku centrum będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku „Grabiszyńska (cmentarz II)”, zlokalizowanym przy peronie tramwajowym na wysokości drugiej bramy Cmentarza Grabiszyńskiego.

Specjalne Tramwaje we Wszystkich Świętych 1 listopada 2022 roku

– Tramwaj E1 8.00-18.00 co 10 minut oraz 18.00-20.00 co 20 minut.
– Tramwaj E2 8.00-18.00 co 10 minut oraz 18.00-20.00 co 20 minut.
– Tramwaj E3 8.00-18.00 co 10 minut oraz 18.00-20.00 co 20 minut.
– Tramwaj E5 8.00-18.00 co 10 minut oraz 18.00 – 20.00 co 20 minut.
Na trasie: Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – Księże Małe;
Księże Małe – Opolska – Krakowska – Traugutta –   pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice;

– Tramwaj E6 8.00-18.00 co 10 minut oraz 18.00-20.00 co 20 minut.
– Tramwaj E7 8.00-18.00 co 10 minut oraz 18.00-20.00 co 20 minut.
Trasa: Kozanów (Dokerska) – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz);
Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Górnicza

– Tramwaj E8 8.00-20.00 kursuje co 20 minut.
– Tramwaj E9 8.00-18.00 co 10 minut oraz 18.00-20.00 co 20 minut.
– Tramwaj E18 8.00-20.00 kursuje co 20 minut.
Trasa: Tarnogaj – Tarnogajska – Armii Krajowej – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – most Piaskowy – św. Jadwigi – mosty Młyńskie – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice;
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – bł. Czesława – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Armii Krajowej – Tarnogajska – Tarnogaj

Specjalne linie autobusowe 1 listopada:

– Linia 301 8.00-18.00 co 15 minut oraz 18.00-20.00 co 30 minut.
– Linia 307 8.00-18.00 co 15 minut oraz 18.00-20.00 co 30 minut.
– Linia 322 8.00-15.00 co 10 minut oraz 15.00-18.00 co 15 minut oraz 18.00-20.00 co 30 minut.
– Linia 334 8.00-18.00 co 15 minut oraz  18.00-20.00 co 30 minut.
– Linia 335 8.00-15.00 co 10 minut oraz 15.00-18.00 co 15 minut oraz 18.00-20.00 co 30 minut.
– Linia 336 8.00-15.00 co 10 minut oraz 15.00-18.00 co 15 minut oraz w godz. 18.00-20.00 co 30 minut.
– Linia 350 8.00-18.00 co 15 minut oraz 18.00-20.00 co 30 minut.

Autobusy 2 listopada 2022 roku

Linia autobusowa A dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
– Linia autobusowa K 9.00-17.00 wszystkie kursy przedłużone od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
– Linia autobusowa 121 9.00-14.00 co 15 minut.
– Linia autobusowa 319 9.00-14.00 kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

Specjalne linie tramwajowe 2 listopada 2022 roku

– Linia E1 9.00-14.00 z częstotliwością co 15 minut oraz 14:00-18:00 z częstotliwością co 12 minut.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHala Stulecia zamieni się dziś w największą przestrzeń klubową w mieście – Trick or Beat!
Następny artykułDevelia zaprasza na Dzień Otwarty w inwestycji Kaskady Różanki
Redaktor naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.