Zmarł Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

0
fot. MPK Wrocław

Na swoim facebookowym profilu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował przed momentem, że zmarł prezes MPK Wrocław – Krzysztof Balawejder. Nie wiadomo narazie jaka była przyczyna jego śmierci.

Krzysztof Balawejder był prezesem MPK Wrocław od kwietnia 2019 roku. Był rówieśnikiem Prezydenta (rocznik 1978). Wyrazy współczucia dla bliskich i przyjaciół.

,,Krzysztof Balawejder funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław pełnił od 6 maja 2019 roku. W tym czasie wytrwale realizował programy na rzecz modernizacji floty i wrocławskich torowisk, w tym #TORYwolucję, której dotychczasowe efekty podsumowywaliśmy jeszcze tak niedawno. Dał się poznać jako społecznik, aktywny manager, pasjonat transportu miejskiego. Angażował się bez reszty w zarządzanie największą miejską spółką oraz w liczne akcje charytatywne i społeczne, w ostatnim czasie szczególnie na rzecz Ukrainy. Jako zapalony kibic chętnie współpracował z wrocławskimi klubami sportowymi, chętnie rozmawiał z mieszkańcami, zawsze uśmiechnięty i z dystansem do siebie.

Przed podjęciem pracy w MPK Wrocław w latach 2012-2019 stał na czele spółki POLBUS-PKS. Przez wiele lat, zaangażowany był także w pracę w Ministerstwie Skarbu Państwa, związany także z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Ukończył politologię, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, był założycielem i członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Trudno znaleźć właściwe, oddające w pełni to, co czujemy słowa, kiedy umiera ktoś bliski. Ktoś kto pracował z nami, kto był dla nas przyjacielem i wsparciem. Zwłaszcza gdy odchodzi tak nagle.

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym,  przesyłamy wyrazy żalu i współczucia. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że funkcjonowanie Spółki i wykonywanie bieżących zadań pozostaje bez zmian.

O szczegółach ceremonii pogrzebowej poinformujemy niebawem.”
– napisał Rzecznik MPK Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTorebka damska – symbol luksusu i funkcjonalności podkreślający charakter! Którą wybrać?
Następny artykułWrocław: Park Pilczycki – cenny kawałek lasu. Historia i ciekawostki mało znanej zielonej oazy miasta
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.