Zielone tereny na Kuźnikach nie zostaną sprzedane! Jest decyzja Prezydenta

0
fot. facebook/ Zielone Kuźniki

Zielony teren przy ul. Sarbinowskiej na Kuźnikach miał zostać sprzedany pod jego zabudowę. Po interwencji mieszkańców miasto zmieniło zdanie. Jest oświadczenie Prezydenta:

,,Ochrona i rozwój terenów zielonych we Wrocławiu jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Adaptacja do zmian klimatu to obecnie jedno z największych wyzwań wszystkich dużych miast.

Tylko od początku mojej kadencji posadzono we Wrocławiu już 20 tys. nowych drzew oraz 150 tys. nowych krzewów i pnączy. Utworzyliśmy także prawie 100 hektarów nowych terenów zielonych – w tym 8 nowych parków oraz 45 zieleńców. Dodatkowo zabezpieczyliśmy planami miejscowymi kolejne 24 miejskie tereny zielone o łącznej powierzchni 22 ha.

Teraz czas na kolejny krok. Odpowiadając na wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi i rozwojem terenów zielonych zdecydowałem o odstąpieniu od planowanej sprzedaży terenu przy ul. Sarbinowskiej na Kuźnikach.

To obszar o dużym potencjale przyrodniczym, dlatego też dodatkowo ten teren zostanie odpowiednio zabezpieczony w aktualizowanym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego – będzie w nim określony wyłącznie jako zieleń.

Mieszkańcy utworzyli inicjatywę uchwałodawczą, by na zielonych terenach Kuźnik ustanowić użytek ekologiczny. Dokument jest jednak niekompletny – nie ma w nim m.in. inwentaryzacji przyrodniczej, która świadczyłaby o szczególnych wartościach środowiskowych tego obszaru, a także opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Dlatego też podjąłem decyzję, że z urzędu zlecona zostanie pełna inwentaryzacja przyrodnicza, która wykaże czy i na jakim obszarze zasadne będzie utworzenie użytku ekologicznego. Jeśli z badań wyniknie, że tereny powinny zostać objęte ochroną, wystąpię do Rady Miejskiej Wrocławia z uchwałą o stworzenie użytku ekologicznego.

Jacek Sutryk
Prezydent Wrocławia”

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAutocasco nie musi być drogie – jak obniżyć cenę polisy?
Następny artykułNowe mieszkania z widokiem na Ślęzę – poznaj osiedle Między Parkami
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.