Zdjęcia najwyższej próby – wystawa Grand Press Photo w Sky Tower!

0

Mężczyzna uwięziony w samochodzie między kordonem policji, a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji – to zdjęcie autorstwa Adama Lacha (Napo Images) wygrało Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo 2021.

Do wielkiego finału zakwalifikowano w sumie 272 zdjęcia prasowe. Ich wystawę będzie można oglądać w Sky Tower od 13 września do 4 października.

Mówi się, że jedno zdjęcie znaczy więcej niż tysiąc słów. Reporterskie obrazy to przede wszystkim  zapis ważnych wydarzeń i świadectwo dla przyszłych pokoleń. Na mozaikowy obraz 2020 roku w Polsce składa się blisko trzysta mistrzowskich ujęć, wyłonionych przez jury z ponad 4,5 tysiąca zgłoszonych do konkursu fotografii, które już od 13 października będzie można oglądać w Sky Tower w „łezce eventowej” na poziomie 0. Wstęp jest darmowy.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo organizowany jest przez magazyn „Press” i Fundację Grand Press od 2005 roku. Skierowany jest do zawodowych fotoreporterów, którzy na co dzień pracują w różnych redakcjach oraz do freelancerów.

Nagrodzone zdjęcia w ramach wystawy będzie można oglądać w Sky Tower już po raz trzeci, tegoroczna edycja będzie dostępna od 13 września do 4 października.

Dwie ostatnie wystawy Grand Press Photo cieszyły się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających Sky Tower. Liczymy, że i tym razem frekwencja dopisze. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zwłaszcza, że prezentowane w tym roku fotografie dostarczają mocną dawkę emocji i na pewno wzbudzą refleksje – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower i dodaje: – Promocja kultury i sztuki jest istotnym elementem strategii Sky Tower i uzupełnieniem oferty rozrywkowej. Wierzymy, że takie wydarzenia podnoszą walor kulturowy miasta oraz zwiększają świadomość co do otaczającej nas rzeczywistości. Pełnią też ważną rolę edukacyjną i informacyjną, dlatego zależało nam na ponownym zorganizowaniu ekspozycji, która będzie darmowa i dostępna dla wszystkich.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPanthers Wrocław w niedzielę zagrają o finał European League of Football!
Następny artykułRestaurant Week powrócił do Wrocławia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.