Zapytaliśmy mieszkańców bez czego nie wyobrażają sobie Wrocławia. Oto najczęstsze odpowiedzi

0

Niedawno zapytaliśmy Was, bez czego nie wyobrażacie sobie Wrocławia? Dzięki Waszym odpowiedziom stworzyliśmy listę miejsc i rzecz, które są esencją naszego miasta. Co to jest? Sprawdźcie sami! Dodalibyście coś jeszcze?

Ratusz

Ratusz to wizytówka każdego Starego Miasta. Zwłaszcza, gdy jest tak unikatowym reprezentantem świeckiego gotyku jak ten wrocławski. Jeśli do tego dodamy możliwość napicia się pysznego piwa w jednym z najstarszych lokali w Europie, to miejsce na wszelkich “top” listach jest gwarantowane.

fot. Tobiasz Papuczys

Pomnik Fredry

Fredro do Wrocławia przyjechał w 1956r. i od tego czasu jest jednym z bardziej charakterystycznych punktów wrocławskiej starówki. Doskonały jako punkt orientacyjny i miejsce spotkań przed imprezą.

Plac Solny

Kolorowe kwiaty wiosną i latem oraz piękna sceneria jesienią i zimą, to właśnie Plac Solny. A kiedy Wam podoba się najbardziej?

Odra i Bulwary Dunikowskiego

Odra wpłynęła nie tylko na wygląd Wrocławia, ale i na jego historię. Mimo, że jest to historia burzliwa, to Odra w ogromnej mierze ukształtowała klimat miasta. 

Spośród wielu miejsc nad rzeką, wrocławianie szczególnie upodobali sobie malownicze bulwary Dunikowskiego, a my się z tym wyborem absolutnie zgadzamy.

Opera

Przepiękny gmach wrocławskiej opery to według wielu z Was konieczny element Wrocławia. Jeśli z zewnątrz budynek zachwyca, to w środku wręcz zniewala. Polecamy każdemu odwiedzić operę chociaż raz!

Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. Anna Kliszcz

Hala Targowa

Hala Targowa tętni życiem cały rok. Przyciąga mieszkańców, ale i także turystów, którzy podziwiają kolorowe stragany z owocami z całego świata oraz sam budynek. Warto tam zajrzeć, zawsze gdy jesteście w pobliżu.

Fot. Aleksandra Dębska

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski jest tym miejscem, po którym reszta Polski poznaje, że akcja dzieje się we Wrocławiu. Możesz nie wiedzieć nic o Wrocławiu, nigdy tu nie być, nie kojarzyć Hali Stulecia lub Dworca Głównego, ale charakterystyczne wieżyczki katedry Ostrowa Tumskiego rozpoznaje każdy.

Jaś i Małgosia

Te dwie urocze kamieniczki wiele przeszły w swojej historii. Na szczęście wciąż możemy się nimi cieszyć.

Most Grunwaldzki

Najbardziej rozpoznawalny most Wrocławia, a jest z czego wybierać. Pięknie prezentuje się na artystycznych zdjęciach i grafikach. 

Park Szczytnicki i Ogród Japoński

Park Szczytnicki wraz z Ogrodem Japońskim to symboliczne zielone serce Wrocławia. Rekomendujemy odwiedziny o każdej porze roku, aby w pełni poznać ich piękno.

ZOO

Zoo to duma naszego miasta. Z przyjemnością zabieramy tam znajomych i rodzinę. Widzieliście już małego dikdika?

fot. ZOO Wrocław

Dworzec Główny i “Dobry wieczór we Wrocławiu”

Nieskromnie musimy przyznać, że mamy chyba najpiękniejszy dworzec w Polsce. I jeszcze ten neon witający gości. Od razu widać, że to miasto spotkań.

tych rzeczy turysta nie powinien robić we Wrocławiu

Narodowe Forum Muzyki

NFM to doskonały przykład, że współczesna architektura też może zachwycać. Jak najbardziej zasłużone miejsce na liście.

Hala Stulecia i Iglica

Hala Stulecia oraz Iglica to najpopularniejsze przykłady niesamowitej wrocławskiej architektury. Nie mogło ich na tej liście zabraknąć.

Panorama Racławicka

W tym nietuzinkowym budynku znajduje się jeden z największych skarbów polskiego malarstwa – Panorama Racławicka. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to może będzie to będzie jego  postanowieniem na ten rok, nadrobić zaległości!

Krasnale

Biorąc pod uwagę długą historię miasta, krasnale są z nami dość krótko. Mimo to szybko się zadomowiły i stały się nierozerwalną częścią miasta. Większość Polski raczej nie wie, o co chodzi z tymi krasnalami we Wrocławiu, ale każdy wie, że trzeba znaleźć je wszystkie!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułТоп-5 жіночих і чоловічих бьюті-послуг у Польщі
Następny artykułNowe przedszkola we Wrocławiu: Trwa budowa sześciu nowych publicznych przedszkoli dla 1300 maluchów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.