Jak zapisać dziecko do żłobka? Od tego roku ma być dużo łatwiej.

0

W maju tego roku wejdą w życie nowe zasady rekrutacji do wrocławskich żłobków. Wszystkie sprawy formalne będziemy mogli załatwić przez internet. Nie trzeba będzie składać już tradycyjnych, papierowych wniosków. Co więcej, będzie możliwość wskazania nie jednego, a trzech preferowanych żłobków, zaczynając od tego, do którego chcielibyśmy posłać nasze dziecko najbardziej. Zmiany obejmą również niektóre kryteria naliczania punktów w trakcie rekrutacji. 

Rodzice oczekiwali takich rozwiązań, więc mamy nadzieję, że przez to ułatwimy im proces rekrutacji do wrocławskich żłobków – powiedziała Joanna Nyczak dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Kolejna ważna zmiana dotyczy terminów składania wniosków. Dotychczas, można było składać je raz w roku. Teraz rekrutacja przeprowadzana będzie w systemie ciągłym, przez cały rok. System oprócz żłobków publicznych obejmie również te niepubliczne z dotacją Gminy Wrocław.

Prezentacja dotycząca zmian w zapisach:
rekrutacja elektorniczna do żłobków_9_01_18

mat. prasowe UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie nowej restauracji orientalnej we Wrocławiu – Hoa Lan [KONKURS]
Następny artykuł12 najlepszych Waszym zdaniem zdjęć 2017 roku – ranking fanów Kocham Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.