Kiedy ostatnio raz mierzyłeś poziom glukozy lub ciśnienia? Wiesz, ile masz w organizmie wody, a ile tkanki tłuszczowej? Poszukujesz porad dotyczących zdrowego żywienia? Chcesz się nauczyć pierwszej pomocy, a może oswoić dziecko z lekarzem? Odwiedź Magnolia Park w najbliższą sobotę i po prostu lepiej o siebie zadbaj.

Sobotnie wydarzenie pt. Zdrowie pod Kontrolą to okazja, aby skorzystać z możliwości bezpłatnych badań i dowiedzieć więcej o profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Akcję w centrum handlowym Magnolia Park organizuje IFMSA-Poland Oddział Wrocław, czyli organizacja zrzeszająca studentów kierunków medycznych i młodych lekarzy.

Oprócz bezpłatnych badań profilaktycznych, studentki i studenci udzielą m.in. porad dotyczących prawidłowego odżywiania, samobadania piersi i jąder oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W czasie wydarzenia można się będzie zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Organizatorzy przygotowali także coś dla najmłodszych – dzieci wcielą się w lekarzy Szpitala Pluszowego Misia i zadbają o zdrowie swoich pluszaków, a tym samym oswoją z lekarzami i badaniami.

Zdrowie pod Kontrolą to cykliczne wydarzenie odbywające się w Magnolia Park. W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, z porad i badań można skorzystać w godz. 10:00-16:00.

Choroby cywilizacyjne. Jak się przed nimi bronić?

Nadwaga, otyłość, a w dalszym stadium cukrzyca to główne choroby cywilizacyjne. Należą do nich także choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory czy niepłodność. Jak się przed nimi bronić? Warto unikać siedzącego trybu życia, ograniczenia aktywności fizycznej, diety bogatej w węglowodany, palenia tytoniu, nadmiernego spożywania alkoholu, a także stresu. Jak zalecają lekarze, ważne są też regularne badania i poszerzenie wiedzy o zdrowym stylu życia.

W ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą” odbędą się:

  • badanie poziomu glukozy we krwi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • pomiar wody i tkanki tłuszczowej,
  • porady dotyczące zasad zdrowego żywienia,
  • rejestracja potencjalnych dawców szpiku w bazie DKMS,
  • nauka samobadania piersi i jąder,
  • nauka pierwszej pomocy,
  • Szpital Pluszowego Misia – poprzez zabawę studenci pokażą, jak przełamać barierę dziecko – lekarz.

Tego dnia w Magnolia Park odbędzie się również Dzień Przyjazny Planecie. Podczas wydarzenia będzie można dostać sadzonkę drzewa za przyniesione do centrum handlowego posegregowane odpady i wziąć udział w licznych warsztatach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMajówka w Karpaczu? Tak! Oferta jak z bajki, dla duszy i ciała – tylko w Hotelu Gołębiewski
Następny artykułOd sadzonki do kiszonki – dziesiątki atrakcji podczas ekosoboty w Magnolia Park we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.